![Kars Ve Ardahan’ın Kaz İlgisi](https://d.yuksekovahaber.com.tr/news/142479.jpg)
|
Son Güncelleme: 01.07.2014 13:39
Kars Ve Ardahan’ın Kaz İlgisi
Kaz Kars ve Ardahan’da hemen her ailenin yetiştirdiği kümes hayvanlarının başında geliyor. Hemen her evde yetiştirilen kazlar son günlerde üretim çiftliklerinde üretiliyor
Türkiye’nin muhtelif illerinde bulunan Kars ve Ardahanlılar kurdukları derneklerde her yıl kaz günleri düzenledikleri için kaz satışları da oldukça fazla.
Kaz civcivler satışları adeta yok satıyor. Kaz bulmakta zaman zaman sıkıntı yaşandığını dile getiren Karslılar civciv fiyatlarının oldukça yüksek olmasından yakınıyorlar.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.