1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kâğıt krizi: Milli Gazete artık 16 sayfa yayınlanacak
Kâğıt krizi: Milli Gazete artık 16 sayfa yayınlanacak

Kâğıt krizi: Milli Gazete artık 16 sayfa yayınlanacak

Yüksek kurla gelen kağıt krizi gazeteleri vuruyor: Milli Gazete sayfa sayısını 16'ya düşürdü...

A+A-

İthalata bağımlılık gazeteleri yükselen dolar karşısında tedbir almaya zorluyor. Birçok gazete bu durumla başa çıkmak için zam yapma yoluna giderken, Milli Gazete çözümü sayfa sayısını azaltmakta buldu. Gazete bundan sonra 16 sayfa olarak çıkacak.

Sözcü, Cumhuriyet ve BirGün gazetelerinden sonra Milli Gazete de kâğıt sektöründe yaşanan krizden etkilenerek sayfa azalttı. Gazetenin konu hakkında bugünkü sayısında yayınlanan açıklaması şöyle:

“Dövizdeki yükseliş özellikle ithalata bağımlı olan kâğıt sektöründe adeta tsunamiye neden oldu. Artan kağıt fiyatları nedeniyle basın yayın dünyası yayıncılık tarihinin en büyük krizlerinden birisini yaşıyor. Gazeteler, karaborsaya düşen kâğıdı bile temin etmekte zorlanıyor. Hem ulusal hem de yerel gazeteler yayın hayatına devam edebilmenin yollarını arıyor. Kimi gazeteler yayın hayatına son verdi, kimisi de süreli olarak kesintiye gitmek zorunda kaldı. Çoğu gazete sayfa sayısını azalttı. Bazıları da ek ve ilavelerini iptal etti. Birçok gazete de satış fiyatına büyük oranlarda zam yapmaya mecbur kaldı. Basın yayın sektörü her bakımdan komaya girmiş durumda. Üstelik kimse bu sürecin nereye evrileceğini, nerede son bulacağını da bilmiyor. Bilinen bir gerçek varsa, o da sektörün yaşadığı krizin uzun süreli ve sancılı olacağı.

Böyle bir süreçte biz de okuyucularımızın hoşgörüsüne sığınarak gazetemizi ’16’ sayfaya düşürmek zorunda kalıyoruz. Bu süreci birlik ve dayanışma içinde aşacağımızdan eminiz…“Hak Geldi Batıl Zail Oldu” şiarından zerre taviz vermeyen, her şart ve zeminde yayın ilkelerinden sapmayan gazetemize olan desteğiniz için teşekkür ederiz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.