İpek Yolu'nda Kefenli Tabutlu Eylem

İpek Yolu'nda Kefenli Tabutlu Eylem

MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nden geçen tarihi İpek Yolu'nda, sık sık ölümlü trafik kazalarının meydana gelmesi üzerine, ilçede faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, kefenli tabutlu eylem yaparak, yolu trafiğe kapattı.

MARDİN - Nusaybin Trafik Bölge Müdürlüğü mevkiindeki ilçeye girişi sağlayan kavşağın, çok geniş olması nedeniyle ölümlü kazaların yaşandığını savunan sivil toplum örgütü temsilcileri, İpek Yolu'nda kefenli, tabutlu eylem yaptı.

Karayolunu bir süre trafiğe kapatan protestocular adına konuşan Mehmet Nuri Cengiz Çevik, Nusaybin'de karayollarına ait, duble, kavşaklar ve tali yolların eksik olduğunu belirterek, şöyle dedi:

"Biz Nusaybin sivil toplum kuruluşları olarak, Nusaybin'in içinden geçen karayoluna ait, duble yollar, kavşaklar, tali yollarının eksik ve hatalı yapıldığından dolayı, defalarca karayoları bölge müdürlüğüne bildirmemize rağmen bu eksiklikler giderilmedi. Nusaybin girişi, Midyat ve sanayi sitesi kavşakları, büyük kazalara sebebiyet vererek, onlarca insanımız ölümüne ve onlarcasının da yaralanmasına sebep oldu. İnsanlarımızın daha fazla mağdur olmaması için olayın ciddiyeti açısından, Nusaybin STK'lar olarak olayın sayın Bakanımız Binali Yıldırım'a arz ettik. Sayın bakanımız bize cevaben en kısa zamanda kavşakların ve yoların yapılacağı yönünde bilgi verdi. Aradan uzun bir zaman geçmesine rağmen hiçbir önlem alınamadı. Halen ölüm ve kazalar meydana gelmektedir. Biz Nusaybin STK'lar olarak, tekrar bütün yetkililere sesleniyoruz; Yeter artık bu ölüm ve kazalar, bir daha yaşanmasın diye kavşak ve yolların yapılmasını istiyoruz."

Yapılan eylemden sonra kalabalık grup ölümler olmasın sloganlarıyla olaysız bir şekilde dağıldı.

İpek Yolu'nda Kefenli Tabutlu Eylem

İpek Yolu'nda Kefenli Tabutlu Eylem

İpek Yolu'nda Kefenli Tabutlu Eylem

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.