1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İçişleri Bakanlığı, İmamoğlu'nu incelemeye aldı
İçişleri Bakanlığı, İmamoğlu'nu incelemeye aldı

İçişleri Bakanlığı, İmamoğlu'nu incelemeye aldı

Ekrem İmamoğlu'nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı dönemini incelemek için İçişleri Bakanlığı 15 kişilik bir ekip oluşturdu. Bütün dosyalar en ince ayrıntısına kadar inceleniyor.

A+A-

31 Mart’ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen, ancak mazbatası Yüksek Seçim Kurulu tarafından iptal edilen Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı dönemi, İçişleri Bakanlığı tarafından mercek altına alındı. Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’ün yazısına göre İmamoğlu’nun ‘her şeyi’ araştırılıyor.

Saygı Öztürk’ün ‘İmamoğlu’nun 5 yılı didik didik ediliyor’ başlıklı yazısı özetle şöyle:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun her şeyini araştırıyorlar. Hem öyle bir araştırma ki öyle-böyle değil. Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri tarafından yapılan inceleme ve soruşturma dosyaları İmamoğlu’nun lehine sonuçlanmış olanlar arşivden çıkarıldı ve bu kez farklı müfettişler tarafından yeniden inceleniyor.

Mevcut dosyalara göre Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığı döneminde açığı bulunamadı ama adaylık döneminde bulmak ve onu da seçim öncesi patlatmak için yoğun bir çaba gösteriliyor. Seçim dönemine kadar bulunamazsa da, başkan seçilmesi halinde bu kez başkanlığının düşürülmesi için gündeme getirilecek.

Bayram öncesi Beylikdüzü Belediyesi’nde çalışmaya başlayan bir mülkiye müfettişi, 15 kişilik teknik bir ekiple özel bir çalışma yürütüyor ve Ekrem İmamoğlu’nun son 5 yıllık başkanlık dönemindeki her şeyi araştırıyor. Beylikdüzü’nün CHP’li yeni Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, İmamoğlu döneminde başkan yardımcısıydı. Çalık, Sözcü’nün sorusu üzerine  belediyedeki durumu şöyle anlattı:

“Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen çalışmaların yaklaşık yüzde 80’lik bölümü incelemeye tabi tutuluyor. Bunlar arasında iç yazışmalar, imar uygulamaları, insan kaynakları iş ve işlemleri kısaca Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığı döneminde yapılan her konu araştırılıyor. Yargıya intikal ettirilip belediyemiz lehine sonuçlanan konuların dosyaları da yeniden didik didik ediliyor. Çalışmalar hemen bitecek gibi değil.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.