'Henüz ortaya çıkmış bir rapor yok'

'Henüz ortaya çıkmış bir rapor yok'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ölüm aylığıyla ilgili bir çalışma başlatacaklarını söyledi. Ocakta müfettişlerin çalışmaya başladığını belirten Bakan Çelik, "Henüz ortaya çıkmış bir rapor yok" dedi.

MANİSA - alışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Soma'daki maden faciasıyla ilgili, "Bu müessif olayın meydana geldiği ocakta müfettişlerimiz çalışmalara başlamış bulunmaktadırlar fakat incelemelerle ilgili henüz ortaya çıkmış bir rapor olmadığını söylemek istiyorum" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Soma'da facianın yaşandığı maden ocağının 2 yıl içerisinde 16 kez teftişten geçirildiğini belirtti.

'ÖLÜM AYLIĞI DA BAĞLANACAK' 

Bakan Çelik, Soma'daki maden kazasında yaşamını yitiren işçilerin ailelerine ölüm gelirinin yanında ölüm aylığının da bağlanması için yasal çalışma başlatılacağını ifade etti.

"İş güvenliğiyle ilgili bir farkındalık zaman istiyor" diyen Bakan Faruk Çelik, "Taşeronluğun sömürüye dönüştüğünü söyleyen bir bakanım. Ben bunu 2 yıldır söylüyorum. Bu yasayı bir an önce çıkarmak gerekiyor" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum