HDP’den Urfa’da DEDAŞ protestosu

HDP’den Urfa’da DEDAŞ protestosu

DEDAŞ'ın Urfa'daki İl Müdürlüğü önünde eylemde konuşan HDP Sözcüsü Ebru Günay, DEDAŞ’ın hem üreticiyi hem çalışanlarını mağdur ettiğini söyledi.

Sık sık vermek zorunda olduğu hizmetteki kesintiler ve ona karşılık protestolarla gündeme gelen Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’deki işten çıkarma iddialarına karşı Halkların Demokratik Partisi (HDP), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ile Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) ses yükseltti.

DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, HDP Sözcüsü Ebru Günay, Yeşil Sol Parti milletvekilleri Ferit Şenyaşar ile Dilan Kunt Ayan, DEDAŞ’ın Urfa Eyyübiye'deki İl Müdürlüğü binası önünde protesto gösterisi düzenledi, açıklama yaptı.

Bayındır: İşçilerin yanındayız

Burada konuşan Keskin Bayındır, DEDAŞ'ın "Urfa halkına zulüm ettiğini” söyledi.

Bayındır, "İşçilere, emekçilere yüklenen yüksek faturalar ile üretici ve esnafı mağdur eden DEDAŞ’ı protesto ediyoruz. İşçiler birçok ilde grevde. Biz de baskı politikalarını teşhir etmek, halka uyguladığı zulümden vazgeçmek için DEDAŞ yönetimine çağrıda bulunuyoruz; işçilerin insanca yaşama haklarını gasp eden bu politikadan vazgeçilmeli. Havalar oldukça sıcak, 45 dereceye varan sıcaklar söz konusu. Elektrik kesintileriyle halkın öfkesini üstünüze çekiyorsunuz. İşçilerin yanındayız, çiftçilerin yanındayız” dedi.

Günay: DEDAŞ bir zulüm şirketi 

HDP Sözcüsü Ebru Günay da, DEDAŞ’ın hem üreticiyi hem çalışanlarını mağdur ettiğini söyledi.

Elektrik kesintileri nedeniyle üreticilerin tarlalarını sulayamadığını ifade eden Günay, “Ekinler tarlada kuruyor. DEDAŞ bir zulüm şirketi. İktidar da çalışanların haklarını değil, şirketi koruyor. Eylemde olan işçiler insanca çalışmam koşulları istiyor. DEDAŞ, işçilerin haklarını vermek yerine milletvekilimizin ziyaret ettiği emekçileri işten çıkarmakla tehdit ediyor. DEDAŞ'ın yaptığı ayrımcılıktır” diye konuştu.

Günay “İnsanlar açlık sınırında yaşarken, birçok kalemden yapılan zamlar var ve halk buna karşı ücret artışı istiyor” diye de ekledi.

Etiketler : , ,
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.