Hangi partinin seçmeni, hangi partiye 'asla oy vermem' diyor?

Hangi partinin seçmeni, hangi partiye 'asla oy vermem' diyor?

Metropoll araştırma şirketi katılımcılara 'asla hangi partiye oy vermeyeceklerini' sordu.

Kamuoyu Araştırma Şirketi Metropoll, Şubat ayı araştırmasında "kararsızları" mercek altına aldı. Metropoll'ün sahibi Özer Sencar tarafından paylaşılan araştırmada, katılımcılara asla hangi partiye oy vermeyecekleri de soruldu.

"Asla oy vermem dediğiniz bir siyasi parti var mı? Varsa hangisi" sorusunun sorulduğu 5.133 katılımcının oy verdikleri partiye göre kendilerini konumlandırdıkları görülüyor.

Buna göre Ak Parti seçmeninin %30,9'u asla CHP'ye oy vermem derken, % 1,0'i İYİ Parti'ye, %1,92'si MHP'ye, %38,5'i HDP'ye oy vermem diyor.

CHP seçmeninin %60,4'ü Ak Parti'ye, %0,5'i İYİ Parti'ye, % 4'ü MHP'ye, %14,3'ü HDP'ye oy vermeyeceğini belirtiyor.

Yine araştırma sonuçlarına göre MHP'ye oy veren seçmenin %6,5'i Ak Parti'ye, %17,3'ü CHP'ye, %0,9'u İYİ Parti'ye, %59,2'si HDP oy vermem diyor.

HDP seçmeni açısından değerlendirildiğinde ise HDP'ye oy verenlerin %64,1'i Ak Parti'ye oy vermem derken, %2,8'i CHP'ye, %1,5'i İYİ Parti'ye, %13,1'i de MHP'ye oy vermeyeceğini kaydediyor.

lvg77shjvxs9ulrr3sqmtgs09smwycoqz81lppo3.png

Etiketler : , ,
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.