Hakkari’ye Yeni Halk Eğitim Merkezi Binası

Hakkari’ye Yeni Halk Eğitim Merkezi Binası

Hakkari Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu yıktırılarak yerine çok kapsamlı yeni bir binanın yapılacağı belirtildi.

HAKKARİ - Mehmet Ceyhan Caddesi üzerinde yaklaşık 45 yıl önce yaptırılan tek katlı Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu binasının yıkılarak yerine çok amaçlı yeni bir binanın yapılacağı belirtildi.

Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, yıllarca Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu olarak kullanılan binanın eski ve yetersiz olmasından dolayı yıkılarak yerine çok kapsamlı yeni bir binanın yapılacağını açıkladılar.

Yetkililer, “Bina oldukça eski olmasına rağmen bütün faaliyetler bu binada yürütülüyordu. Bu yıl binayı yıkarak yerine çok amaçlı bir bina inşa etmeyi planlıyoruz. Geçen yıl ihalesi yapıldı, ancak anlaşma sağlanamadığı için ihalesi iptal edildi. Bu yıl yeniden ihalesi yapılacaktır. Ayrıca Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nun altında bulunan eski İl Milli Eğitim Müdürlüğü lojmanları da yıkılarak bunun yerine ise Rehberlik Araştırma Merkezi binası yapacağız. Binanın ihalesi yapıldı. İnşallah çalışmalarına en kısa zamanda başlanacaktır” şeklinde konuştular.

Hakkari’ye Yeni Halk Eğitim Merkezi Binası

Hakkari’ye Yeni Halk Eğitim Merkezi Binası

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.