Hakkari'de gösteri ve yürüyüş yasağı 31-12-2020 itibariyle uzatıldı

Hakkari'de gösteri ve yürüyüş yasağı 31-12-2020 itibariyle uzatıldı

Hakkari'de oturma eylemi, basın açıklamaları, açlık grevi, çadır kurma, gösteri yürüyüşü, stant açma gibi eylem ve etkinlikler 15 gün daha uzatıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, oturma eylemi, basın açıklamaları, açlık grevi, çadır kurma, gösteri yürüyüşü, stant açma gibi eylem ve etkinliklerin 15 gün daha uzatıldığı duyuruldu.

Açıklamada, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17. ve 19. maddeleri ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi hükümleri gereğince, Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinliklerin dışında, il sınırları içinde 1-15 Ocak tarihleri arasında 15 gün süreyle meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda miting, açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, oturma eylemi, protesto eylemi, insan zinciri oluşturarak yapılabilecek protesto, yürüyüş ve toplanmalar, halk kürsüleri şeklinde toplantı, halk toplantıları, ses-yayın araçları ile yapılabilecek her türlü sesli ve görsel faaliyetler, açlık grevi, çadır kurma, basın açıklamaları, her türlü stant açma, imza toplama, imza kampanyası, dilek feneri, balon uçurtmak, drone, paramotor, planör ve benzeri her türlü hava faaliyetleri, kamu kurum ve kuruluşları hariç olmak üzere anma töreni, konser, şenlik, tiyatro, sinevizyon ve benzeri faaliyetler, meşale yakma, el ilanı, bildiri, broşür dağıtma, afiş, poster asma ve benzeri türdeki her türlü eylem, etkinlik ve faaliyetlerin yapılmasının yasaklanması kararının alındığı kaydedildi.

Etiketler : , ,
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.