Gökçek ve Tuna barıştı: Teşekkürler Mustafa!

Gökçek ve Tuna barıştı: Teşekkürler Mustafa!

Ankara yeni Belediye Başkanı Mustafa Tuna, 'hafriyat' gelirlerinde artış olduğu sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi. Melih Gökçek, Tuna'ya 'teşekkür' etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve  Melih Gökçek hafriyat iddialarının ardından barıştı. Tuna, Gökçek dönemine ait sözlerinin ‘spontane’ olduğunu ve ‘kimseyi hırsızlıkla suçlamadığı’nı belirtti.

Tuna, Twitter’dan yaptığı açıklamada ifadelerinin yanlış anlaşıldığını belirterek şunları yazdı: Röportajda birçok soruyu yanıtladık. Fakat bir soru ve yanıt polemik haline getirildi. Verdiğim cevap spontane gelişti. Melih Gökçek’i suçlamak ve karalamak niyeti ile söylemedim. Konu bazı çevrelerce Sayın Melih Gökçek’e karşı bir algı oluşturmaya doğru yöneldi. Herkesin bilmesini isterim ki, ben kimseyi hırsızlıkla suçlamadım; suçlayamam da. Hafriyat gelirleri dönem dönem artış – azalış gösterebilir. Yıldan yıla da farklılık gösterebilir. Bu rakamlar Melih Bey’in de belirttiği gibi değişkendir… Lütfen satır aralarından kimse cımbızla bir şeyler çıkarıp ‘niyet okuyuculuğu’ rolüne bürünmesin.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.