Geleceğin fotoğrafçıları Ağrı’da yetiştiriliyor

Geleceğin fotoğrafçıları Ağrı’da yetiştiriliyor

Serhat Kalkınma Ajansı ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Fotoğrafçılık Kulübü iş birliği ile 50 katılımcıya "Fotoğrafçılık Eğitimi" düzenlendi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bu sene belirlediği kadın girişimciliği ve kadın istihdamı temasına da uygun olarak Ağrı'daki gençlere ve kadınlara yönelik olarak fotoğrafçılık eğitimi düzenlendi. Usta fotoğrafçı Bünyamin Aygün tarafından 3 gün süren eğitimlerin 2 günü teorik, 1 günü ise saha çalışması olarak gerçekleştirildi. Eğitime katılan katılımcılar, 2 gün boyunca teorikte öğrendikleri bilgileri Ardin'in Bahçesi ve İshak Paşa Sarayı'na yapılan ziyaretlerle uygulama şansı buldu.

Ağrı'da yer alan turistik mekanlarda çekim yapan katılımcıların aynı zamanda ilin tanıtımına da katkıda bulunacağını söyleyen SERKA Ağrı İl Koordinatörü Gökhan Özince, "Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu 50 katılımcı hem hobilerini ileriye taşıma şansına erişti hem de öğrendikleri bilgilerle ilerleyen yıllarda bu alanda iş imkanları ve istihdam fırsatlarını değerlendirme şansına sahip olacaklar, Aynı zamanda günümüzde turizmin sosyal medya üzerindeki etkisi düşünüldüğünde de eğitim verilen katılımcıların Ağrı'da yer alan turistik mekanlarda çektikleri fotoğrafları sosyal medyalarında paylaşarak da işin tanıtımına katkıda bulunulmasını amaçladık" diye konuştu.

Etiketler : ,
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.