Erdoğan: İnsanlarımız iş bulmak için Avrupa'ya gitmek zorunda kalırdı, bu tablo tersine döndü

Erdoğan: İnsanlarımız iş bulmak için Avrupa'ya gitmek zorunda kalırdı, bu tablo tersine döndü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnsanlarımız çoğu zaman iş, aş bulmak için Avrupa'ya, Amerika'ya gitmek zorunda kalırdı. Bu tablo büyük oranda tersine döndü” dedi.

Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreni'ne Huber Köşkü'nden canlı bağlantıyla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hatırlayın bir dönem bizim insanlarımız yurt dışındaki yollara, otobanlara, köprülere hayranlıkla bakardı. İnsanlarımız çoğu zaman tedavi için üniversite eğitimi, iş, aş bulmak için Avrupa'ya Amerika'ya gitmek zorunda kalırdı. Allah'a hamdolsun bugün bu tablo büyük oranda tersine döndü. Artık yabancılar Türkiye'ye geldiklerinde bizim yollarımıza, köprülerimize, tünellerimize, havalimanlarımıza gıptayla bakıyor" şeklinde konuştu.

Erdoğan, eskiden gurbetçilerin Türkiye’ye geldiklerinde Avrupa’nın imkanlarından söz ettiklerini ancak artık yurt dışından gelenlerin yollara ve köprülere gıptayla baktıklarını belirterek, şunları belirtti: "Hatırlayın bir dönem bizim insanlarımız yurt dışındaki yollara, otobanlara, köprülere hayranlıkla bakardı. Özellikle gurbetçilerimiz ülkemize geldiklerinde Avrupa'daki imkanlardan övgü ile bahsederdi. İnsanlarımız çoğu zaman tedavi için üniversite eğitimi, iş, aş bulmak için Avrupa'ya Amerika'ya gitmek zorunda kalırdı. Allah'a hamdolsun bugün bu tablo büyük oranda tersine döndü. Artık yabancılar Türkiye'ye geldiklerinde bizim yollarımıza köprülerimize tünellerimize havalimanlarımıza gıptayla bakıyor. Sağlık hizmeti için artık bizim vatandaşımız yurt dışına gitmiyor. Her yıl yüz binlerce yabancı şifasını ülkemizdeki hastanelerde arıyor."

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.