Erdoğan'dan bürokrasi genelgesi

Erdoğan'dan bürokrasi genelgesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kamu hizmetlerinde bürokrasinin azaltılmasına yönelik genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde ‘sorun çözen, çözüm üreten’ bir anlayışın yeni hükümet sisteminin önceliği olduğunu belirtti. Resmi Gazete’de bugün yayınlanan genelgeyle de bürokrasinin azaltılması istendi.

Cumhurbaşkanlığı genelgesinde şu ifadelere yer verildi: “Bu itibarla kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan tüm başvurularda, talebin sonuçlandırılması başka bir idari makamın görev alanında kalsa dahi başvurular anında incelenerek takip edilecek, talebin ilk başvuru yerinde neticelendirilmesine özen gösterilecek, başvuru sahibine yapılan işlemler hakkında gecikmeksizin nihai ve kesin bilgi verilecek.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan genelgede, başvuruların süratli ve doğru sonuçlandırılması amacıyla gerekli tüm tedbirlerin alınacağını ifade etti.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.