Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu dinlemedi

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu dinlemedi

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın kendisinden önce konuşma yaparak salonu terk etmesini eleştirdi.

Başbakan Erdoğan'ın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 70. Mali Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmanın ardından kürsüye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çıktı. Kılıçdaroğlu'nun konuşmaya başladığı sırada Başbakan Erdoğan, salondan ayrıldı. 
Başbakan Erdoğan'ı salondan ayrılmasını eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Saygın her devletin protokol kuralları vardır. TOBB'un değerli yönetimine seslenmek istiyorum. Siz neden bu protokol kurallarına uymuyorsunuz? Hangi gerekçeyle? Eğer TOBB'un yöneticileri korkuyorlarsa korkmasında bu ülkede Cumhuriyet ve demokrasi var. Neden korkuyorlar? Konuştu ve ayrıldı. Neden beni dinlemiyor ? Cesaret edemiyor" dedi. 

'VATANDAŞ VERGİSİNİ VERİYORSA HÜKÜMET DE HESABINI VERECEK' AFİŞİ 

Kılıçdaroğlu, "301 kişi hayatını kaybetti. Allah aşkına istifa sözcüğü aklına gelen bir siyasetçi var mı? Kalkıp nelerden bahsediyorsunuz. Akıl alacak bir şey değil. Parasını vererek yayınlanmak üzere 'vatandaş vergisini veriyorsa hükümet de hesabını verecek' afişi hazırlamıştık. Bütçe kanunlarının ne kadar öneli olduğunu biliyorsunuz. Bu ilanların yayınlanmasını Başbakanlık koltuğunda oturan zat yasakladı. 'Bana diktatör diyorsun' diyor. Allah aşkına herhangi bir billboardda bu ilanı yasaklayan bir Başbakan'a dünyanın hangi modern ülkesinde sıradan bir devlet adamı kimliği ile seslenilir. 'Bana diktatör diyor' diyor. Yasama ve yargı benim için ayak bağı diyen anayasayı çiğneyen bir kişiye ne denir? Bana değil gidin bir hukukçuya sorun" dedi. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.