Elazığ ve Bingöl'de 31 bölge yasaklandı

Elazığ ve Bingöl'de 31 bölge yasaklandı

Bingöl'de 18, Elazığ'da 13 bölgede, "Geçici Özel Güvenlik Bölgesi" ilan edilerek giriş çıkışlara yasaklandı.

Valilikler tarafından yapılan açıklamada Bingöl kent merkezi ve 7 ilçede 18, Elazığ'da ise 4 ilçeye bağlı 13 bölge 1 Mart- 1 Eylül 2016 tarihleri arasında "Geçici Özel Güvenlik Bölgesi" ilan edilerek giriş çıkışları yasaklandı. Valiliğin 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi gereğince yasaklı ilan edildiğini duyurduğu alanlar şunlar:

"Bingöl merkez - Ortaçanak köyü, Hasar Yaylası ile Hasar Tepe. Adaklı ilçesinde bulunan Şeytan Dağları, İlbey-Maltepe Vadisi (Sevkar) Bölgesi. Genç ilçesinin Sağgöze, Büyükçağ, Yeniyazı, Dikpınar, Derman ve Şekeran bölgeleri. Karlıova ilçesinin Karacehennem Ormanları, Solhan İlçesinin Yeni başak ve Doğuyeli. Yayladere ilçesinin Horivanik-Tahkim Deresi ile Kırköy Ormanları Bölgesi. Kiğı ilçesinin Çomak Deresi ile Yedisu ilçesinin Akımlı Yaylası bölgeleri."

Elazığ'ın Alacakaya ilçesinin Gortil Yaylası, Herbite Yaylası, Arıcak'ın Görese 1 ve Görese 2, Karakoçan'ın Gazdağı-Karaboğa Dağları hattı, Dilektaşı Yaylası, Akpınar ilçesinin ise Pilavtepe bölgesi, Koçyiğitler köyü batısı, Başak Yaylası, Velikan doğusu, Palu ilçesinde ise Akdağ bölgesi ve Haydar Yaylası." 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.