Dersim'de Olaylı Gece

Dersim'de Olaylı Gece

Okmeydanı Cemevi'nde başından vurulan Uğur Kurt'un ölümü protesto edildi. Eylemci grup, kent merkezinde bir trafonun şalterini indirip, polis araçlarını taşladı.

DERSİM - İstanbul Okmeydanı Cemevi'nde Uğurt Kurt'un başından vurularak hayatını kaybetmesi Dersim'de protesto edildi. Kalabalık bir grup saat 21.00 sularında Cumhuriyet Caddesi'nde toplanarak, 'Uğur Kurt ölümsüzdür', 'Katiller bulunsun hesap sorulsun' sloganları attı.

Gruptakiler, cadde üzerinde bulunan Şehit Nahit Bulut Polis Karakolunu ve polis araçlarını taş yağmuruna tuttu. Gruptakiler cadde üzerinde birçok noktada ateş yakarak barikat kurdu. Bu sırada yüzleri maskeli kişilerde kent merkezinde bir trafonun şalterini indirdi.

Polis gruba tazyikli su ve biber gazı ile müdahele ederek dağıttı. Polis, müdahale sırasında bazı eylemcileri gözaltına alınarak emniyet müdürlüğüne götürdü. Öte yandan trafonun şalterin indirilmesi nedeniyle kent merkezine yaklaşık 3 saat elektrik verilemedi.

Dersim'de Olaylı Gece

Dersim'de Olaylı Gece

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.