Davutoğlu: İnsanlar seslerini yükseltiyor

Davutoğlu: İnsanlar seslerini yükseltiyor

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, sahada insanları dinlediğini belirterek, "Üzüntü verici olan bu karamsarlık, ümit verici olansa bir sene öncesine göre insanların seslerini yükseltmesi" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partilerinin kurumsallaşması için Türkiye'yi adım adım gezdiklerini söyledi. Davutoğlu, erken seçim tartışmalarına ilişkin de, "Ne zaman, hangi şartlarda olursa olsun biz seçime hazırız" dedi

Adana'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu, kongrelerini gerçekleştirdikleri illerde halkın yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını söyledi. 

'GELECEK PARTİSİNİN ROLÜ ZAMANLA ANLAŞILACAK'

Gelecek Partisi olarak toplumda bir umut dalgası oluşturabilmek için yola çıktıklarını belirten Davutoğlu şu açıklamayı yaptı: 

"Dün Adana'da gördüğüm tablo beni çok mutlu etti. Kongre yaptıktan sonra gittiğim her yerde 3-4 ilçeyi de ziyaret ederek, bazen köylerde de durarak halkı dinlemeye, anlamaya çalışıyorum. Üzüntü verici olan bu karamsarlık, ümit verici olan ise bir sene öncesine göre siyasi olarak insanların bütün baskılara rağmen daha fazla konuşmaya başlaması, seslerini yükseltmesi ve partimize olan teveccüh ile de bir umut dalgasının yeşermeye başlaması. Gelecek Partisi'nin, Türk siyasetindeki tarihi rolü zamanla anlaşılacaktır. Ama en önemli rolünün şu olduğu kanaatindeyim; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin de devreye girdiği 2018 yılında Türkiye'de sadece iki parti kurulabilmişti, 2019 yılının aralık ayında ise kurulan üçüncü parti, bizim partimiz olmuştu. Bizden sonra 28 parti kuruldu. Birilerinin çıkıp cesaretle ön alması, bedel ödemesi, baskı görmesi gerekiyordu. Biz bunu göğüsledik ve bu baskılara rağmen Anadolu'da, Trakya'da yiğit insanlar çıkıp yeni bir siyasi çizgi oluşturdular. Şimdi partimizin kurumsallaşması için adım adım geziyoruz. Ne zaman, hangi şartlarda olursa olsun biz seçime hazırız."

Ülkenin her bölgesinde örgütlenebilen bir parti olduklarını aktaran Davutoğlu, partilerinde Türkiye'nin bütün renklerinin bulunduğunu ifade etti.

Etiketler : , ,
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.