Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ordusu işgal edilmeyen devşirilmeyen bir ülkenin toprakları da işgal edilemez

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ordusu işgal edilmeyen devşirilmeyen bir ülkenin toprakları da işgal edilemez

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da Milli Savunma Üniversitesi Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;

- Malazgirt'ten bugüne bu toprakların vatan kılınması için mücadele eden, gerektiğinde canını ortaya koyan tüm kahramanlarımızı rahmet ve şükranla yad ediyorum.

- Ordusu işgal edilmeyen devşirilmeyen bir ülkenin toprakları da işgal edilemez.

- Orduyu tarihi misyonundan uzaklaştırmak için oyunlar sergilendi. Bu milletin istiklaline ve istikbaline el uzatmak kimsenin haddine değildir.

- Türk Silahlı Kuvvetlerimiz eğitim modelindeki değişimi de içeren yeni vizyonuyla başarılarıyla küresel düzeyde takdirle takip edilen bir konuma ulaşmıştır. 

- Milli Savunma Üniversitemizin yeni yapısı ve kadrosuyla faaliyete geçmesi ile mezun olan teğmenlerimizle TSK artık daha güçlüdür, daha kabiliyetlidir, daha özgüvenlidir.

- Artık İHA'larımı, SİHA'larımız, AKINCI'larımız var, kapılarda dilenci değiliz, tam aksine herkes bizden talep ediyor. Tankından topuna, füzesinden radarına, bombasından tüfeğine nice sanayi ürününde dünyadaki muadillerinden daha iyisini üretebilen bir ülke haline geldik.

- ABD'den İHA istediğimde bize burun kırptılar. Oğul Bush iki günlüğüne İHA verdi ama bize terörle mücadelede SİHA lazımdı. Şimdi İHA'mızı da yaptık, SİHA'mızı da yaptık ve sonunda AKINCI'yı da yaptık ama bunlar bize yetmez.

- Dünyada sadece 3 ülkenin üretebildiği taarruzi insansız hava aracı AKINCI'nın teslim törenine katıldık. 

- Vesayetten darbeye her yolu denediler netice alamadılar, bundan sonra da başaramayacaklar. 

- Ülkemizin huzuruna, milletimizin birliğine, devletimizin gücüne ve itibarına saldırılmasının sebebi Türkiye'yi tekrar oyun dışına itme hesabıdır.

- 15 Temmuz'u anlamayanlara nihai mesajı 2023'te vereceğiz.

- Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023'ün sembolü haline geldiği büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasını Allah'ın izniyle kimse engelleyemeyecek.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.