Cizre’de öğretmenlere afet bilinci eğitimi verildi

Cizre’de öğretmenlere afet bilinci eğitimi verildi

Şırnak'ın Cizre ilçesinde "Afetlerden Korunma Bilinci Eğitimi Projesi" ile 2 bin 345 gönüllü öğretmene verilen eğitim başarıyla bitti.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Kızılay işbirliği ile pilot uygulama kapsamında Cizre Kızılay Gönüllü Merkezi'nde 2 bin 345 gönüllü öğretmene afetlerden korunma bilinci eğitimi verildi. Eğitimlerde deprem, sel, yangın gibi afet türleri, afet öncesi, sırası ve sonrası yapılması gerekenler ve ilk yardım teknikleri gibi konular ele alındı. Katılımcılar teorik bilginin yanı sıra uygulamalı tatbikatlar da gerçekleştirerek afetlere karşı hazırlıklı hale getirildi.

Tamamlanan proje, Türkiye çapında yaygınlaştırılması ve tüm öğretmenlerin afetlerden korunmaya yönelik eğitimler alması için örnek teşkil ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Kızılay, projenin yaygınlaştırılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Eğitim alan öğretmenler, bu eğitimler sayesinde afetlere karşı daha bilinçli hale geldiklerini ve öğrencilere bu bilinci aktaracaklarını dile getirdi.

Etiketler : , ,
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.