CHP, tarihinde ilk kez bu kadar yoğun çalışıyor

CHP, tarihinde ilk kez bu kadar yoğun çalışıyor

CHP lideri Kılıçdaroğlu, CHP heyetlerinin ülkenin her bölgesinde sorunları tespit ettiğini belirterek " Herkes der ki CHP çalışıyor mu? CHP tarihinde ilk kez belki de bu kadar yoğun çalışıyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada "19 yılda memleketi bu hale getirdiler. Sandığa gideceksin oyunu vereceksin 5 yıl sonra Türkiye'nin nereye geldiğini göreceksin. Haramilerin iktidarını nasıl indirdiğimizi, üretimin nasıl teşvik edildiğini, alın terinin ne kadar değerli olduğunu göreceksin. Güven ve oyunu ver o zaman göreceksin. O zaman göreceksin Türkiye nasıl şaha kalkıyormuş" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu şu mesajları verdi: 

KİLİSEDEKİ PROVOKASYON: Kadıköy’de bir kilisenin duvarlarına çıkıp eylem yapanların provokatör olduklarını asla unutmayacağız, birilerinin maşaları onlar. İnsanlar inançlarını Allah'a dualarını nerede yapıyorlarsa tertemiz bir ortamı sağlamak bizim görevimizdir. Bu konuda belediye başkanlarına verdiğim ilk talimat bulunduğunuz bölgede ne varsa insanlar ibadet ediyorlarsa orayı pırıl pırıl yapacaksınız. Bu provokatörler var önümüzdeki süreçte de bu tarz olaylar olabilir hepimizin dikkatli olması lazım."

 

3600 EK GÖSTERGE SÖZÜ: Erdoğan kendisini neden bu pozisyonun içine sokuyor? Çünkü polise verecek öğretmene verecek parası yok. Parayı bütçeyi başkalarına tahsis etmiş durumda. Ama bu arkadaşlara sözüm sözdür 3600 ek göstergeyi alacağım ve size vereceğim.

İLK KEZ BU KADAR YOĞUN ÇALIŞIYORUZ: Eğer bu toplumda vatandaşın yüzde 17’si memleket iyiye gidiyor diyorsa büyük bir çoğunluğu hayır kötüye gidiyor diyorsa çalışmamız lazım. Samsun’da bir görevlendirme yaptık. Artvin’i Rize’yi Giresun’u Samsun’u gezdi bugün Sinop’ta balıkçılarla buluşuyor Barış Karadeniz. Barış Karadeniz ve birlikte görev yapan arkadaşlara buradan sevgi ve saygılarımı gönderiyoruz. Karada da görev yapıyoruz. Herkes der ki CHP çalışıyor mu? CHP tarihinde ilk kez belki de bu kadar yoğun çalışıyor. Balıkçıların sorunu mu Hopa’dan başlayarak İskenderun’a kadar gidecekler. Bunların yapamadığını yapıyoruz. Bunların yapamadığını yapacağız. Çünkü biz iktidar olacağız ve bütün sorunları çözeceğiz.

ÇÖZÜLEMEYECEK HİÇBİR SORUN YOK: Neden şimdi sorunları saptıyoruz, iktidar olduğumuzda bu memleketin sorunları ne diye zaman kaybetmemek için. Sorunları var raporlaştırıyorz. Hiçbir üniversitede hiçbir akademisyenin sahip olmadığı bütün bilgiler var bizde. Esnafın sanayicinin, işsizin, kahvecinin var hepsinin sorunlarını biliyoruz. Hepsinin çözümlerini de üretiyoruz. Sadece geçen hafta Niğde, Zonguldak, Sakarya ve Düzce’ye gitti.  Ekonomi masamız da Trabzon Ordu ve Giresun’a gittiler. Ben de Edirne’ye gittim. Çalışıyoruz. Yaptığımız her konuşmada sorun iletildiğinde sorunun nasıl çözüleceğini de anlatıyoruz. Böylece vatandaşla partimiz arasında güçlü bir güven bağının oluşmasını istiyoruz. Çözülmeyecek hiçbir sorun yoktur. Bize güvenin. Kendinize güvenin. Emin olun Türkiye’nin çözülmeyecek hiçbir sorunu yoktur.

OYUNU VER, GÖRECEKSİN: Bir çiftçi arkadaşımızın söylediklerini aynen okuyorum. Zam yapmasınlar biz destek falan istemiyoruz gübreyi mazotu sabit tutsunlar Hacc'dan geldim 60 liraya gübreyi alıyorduk yüzde 50 indirdik dediler. Anam gübreyi 160 liraya çıkarmışlar da onun 10 lirasını indireceklermiş. Resmen kafa buluyorlar. Elim kırılsaydı da onlara oy vermeseydim. O TRT'ye de haram zıkkım olsun bizden aldığı vergilerle yalan söylüyor.' Bu kardeşime de söyleyeyim 19 yılda memleketi bu hale getirdiler. Sandığa gideceksin oyunu vereceksin 5 yıl sonra Türkiye'nin nereye geldiğini göreceksin. Haramilerin iktidarını nasıl indirdiğimizi, üretimin nasıl teşvik edildiğini, alın terinin ne kadar değerli olduğunu göreceksin. Güven ve oyunu ver o zaman göreceksin. O zaman göreceksin Türkiye nasıl şaha kalkıyormuş.

SANDIKTA DERSİNİ VER: Zonguldaklı kardeşim sen hala sandığa gittiğinde AK Parti'ye oy veriyorsan şikâyet etmeyeceksin.  Aç kaldığında da şikayet etmeyecek hakkını da aramayacaksın. Ama hakkını arıyorsan çoluk çocuğun işsizse yer altında kömür dururken o kömürü dışarıdan getiriyorlarsa tek oyla sandıkta dersini vereceksin. Nüfusu azalıyor Zonguldak'ın. Zonguldak çalışanın değil emeklinin kendi oldu.

İŞÇİLERİN EVİ BASILDI: Sabahın köründe hak isteyen işçilerin evleri basıldı. 16 işçiyi karakola götürdüler, mahkemeye çıkardılar 6'sını adli kontrolle serbest bıraktılar 10'unu hapishaneye gönderdiler. Adıyamanlı kardeşim hak istemenin maliyetini gördün dimi! Kime güveneceksin? Açık ve net cevabını veriyorum, bu kardeşine güveneceksin kardeşim, bu kardeşine güveneceksin. Eğer Ankara'dan İstanbul'a 420 kilometre adalet için yürüdüysek tütün üreticisinin adaleti için de yanında duracağız. Geçen hafta bu sorunu meclis gündemine arkadaşlarım getirdi. AKP ve MHP milletvekilleri tarafından reddedildi. Bu sorunu konuşmayın başka işimiz mi yok. Onların sorunları yok bağıran çağıran vardı birkaç tane onları da yakaladık hapse attık mesele bitti dediler. Öyle görüyorlar. İktidar sahipleri öyle görüyor.

BATSIN SİZİN MİLLİLİĞİNİZ: Tütünü tekellere teslime ettiler. 400 bin aile geçiniyordu bu işten. Tütünü mahvettik tütün ekimi büyük ölçüde engellendi. Adıyamanlı kardeşlerim dinlesinler 2003-2021 mayıs dönemi itibariyle 1 milyon 275 bin ton tütün yurt dışından ithal edildi. Bunun karşılığında 6 milyar 435 milyon dolar para ödendi. Şimdi Adıyamanlı Malatyalı kardeşlerime seslenmek isterim. Bu 6 milyar size ödenseydi siz dağın taşın tamamına tütün ekerdiniz değil mi? 6 milyar doları kime verdiler? Yabancılara başka çiftçilere verdiler. Efendim ne diyor bunlar 'Biz yerli ve milliyiz.' Batsın sizin milli ve yerliliğiniz. 

ŞAKALAŞMAYI DA BİLMİYORLAR: Erdoğan gençlerle konuşuyor 'Gençleri yaftalamayın hafife almayın istismar etmeyin' diyor. Bunları yapan sensin. Gittin gençlerle beraber bir kahvede oturacaksın bir tane genç kızımız ayak ayak üstüne atmış efendim hemen esas duruşa geç. Neden? Erdoğan burada. Akıl alacak gibi değil. Bunlar gençlerle nasıl şakalaşacağını da bilmiyor.

UYUŞTURUCU GENEL MERKEZİNİZE KADAR GİRDİ: Siz ailenin temeline dinamit koydunuz. Ailede baba işsiz, oğul işsiz, anne işsiz evde birbirlerinin yüzüne bakamıyorlar. Bakın bakalım boşanma davalarına, uyuşturucuya kumara bakın. Uyuşturucu senin genel merkezine kadar girdi. Gencecik fidan gibi çocuklarımız bunlar. İşsizlik bütün kötülüklerin anasıdır. Şimdi kalkmış ahkam kesiyor gençlerle ilgili. Genç arkadaşlarıma sesleniyorum. Sevgili gençler, bir şeyi bilmenizi isterim. Sizin hayalleriniz bizim hedeflerimizdir. Kurduğunuz bütün hayaller CHP'nin hedefi olacaktır. O hedefe yürüyeceğiz. Bu saray ve beslemelerinin masallarını bırakın. İşsizlik diz boyu. Erdoğan'ın söylemlerinin tamamına kulaklarınızı tıkayın. Biz yeniden güç birliği yapmak zorundayız. Türkiye'nin kaderini değiştirecek olan sizlersiniz. İlk kez sandığa gidecek olan 6 milyon genç Türkiye Cumhuriyeti'nin kaderini belirleyecek. İktidarı değiştirip, Millet İttifakı'na teslim ettikten sonra tweet atınca gözaltına alınır mıyım diye asla düşünmeyin. Hayallerinizi tükettiler, işsiz, yoksul kaldınız biliyorum. O kadar acımasızlar ki.

SARAY BESLEMELERİNİN İŞİNE SON VERECEĞİM: İki 15 Temmuz var. Biri Saray'ın bir de halkın 15 Temmuz'u. Halkın 15 Temmuz'unda direnen insanlar var, Saray'ın 15 Temmuz'unda OHAL var. 15 Temmuz sonrası komisyon kuruldu. Kaç yıl geçti aradan? Rapor yayımlanmıyor. TBMM'nin 15 Temmuz Darbe Girişiminin nedenleri, sonuçları hepsi araştırıldı, rapor çıktı ortaya. Raporu korkudan yayımlamıyorlar. Bu rapor yayımlanmıyor. Erdoğan, "Biz istikabetini kaybetmiş avara kasnak gibi dolaşanlara bu memleketi teslim edemeyiz. Neler söylediğini görüyorsunuz, gelince uçakları satacakmış" diyor. Vallahi de satacağım billahi de satacağım. Erdoğan duysun, sadece uçakları değil garaja koyduğu her birisi milyon dolar olan o araçların tamamını satacağım. Saray ve beslemelerinin tamamının işine son vereceğim. Bunları da bitireceğim Erdoğan duy. Gelecekler kene gibi milletin sırtına çöreklenecekler, milletin kanını emecekler batsın sizin devlet anlayışınız. 

İSRAFLA İTİBAR OLMAZ: Harama israfa meydan okuyorum ben. Merkel de geziyor tarifeli uçaklarla. Kesin kıskanıyor, benim niye 15 uçağım yok diye... Allah bunlara akıl versin. Para ile itibar olmaz. Hele israfla itibar hiç olmaz. Öyle görüyorlar. İtibarın stratejik bir akıl olduğunun farkında bile değiller. Namuslu olduğun, harama el uzatmadığın zaman itibarın olur senin. 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.