Çatak Belediyesi'nde TİS imzalandı

Çatak Belediyesi'nde TİS imzalandı

Çatak Belediyesi ile DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası arasında TİS imzalandı.

Van'ın Çatak Belediyesi ve DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası Van Şubesi arasında süren Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri tamamlandı. Uzlaşmanın sağlandığı görüşmelerin ardından Çatak Belediye Eşbaşkanı Celalettin Bartu, Genel-İş Sendikası Van Şube Eş başkanları Emine Bozkurt ve Ömer Tekin'in katılımıyla Çatak Belediye binasında TİS imzalandı. 

Törende konuşan Çatak Belediye Eşbaşkanı Celalettin Bartu, "Türkiye şartları ve günümüz koşullarında yüzde 10'luk gibi bir zam yetersizdir, fakat belediyemizin şartlarını da göz önünde bulundurarak bu kararı aldık. Gönül isterdi ki daha fazla olsun ama gerçekten bütçemiz buna elverişli olmadığı için bu kadarını yapabildik. Genel-İş Sendikası'na da teşekkür ediyoruz bu konuda onlarda bize yardımcı oldular" dedi. 

Ardından konuşan Disk Genel-İş sendikası Van Şube Eşbaşkanı Ömer Tekin ise, "Emekten yana olan, emek geleneğinden gelen, tek şansımız olana HDP-DBP belediyeleri ile yaptığımız sözleşmeler ve onların emekten yana olan duruşlarından sonucunda TİS için imzalarımızı attık" dedi. 

Sözleşmeye göre belediye çalışanlarına yüzde 10 oranında zam yapılacak. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.