Büyükşehir, yıl içerisinde 10'uncu temizlik kampanyasını gerçekleştirdi

Büyükşehir, yıl içerisinde 10'uncu temizlik kampanyasını gerçekleştirdi

Van Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde yürüttüğü temizlik kampanyalarına devam ediyor. Bu yıl içerisinde ki onuncu temizlik kampanyasını Yenimahalle Sempaş İlköğretim Okulu ile birlikte gerçekleştiren büyükşehir, kampanyaları yıl boyunca devam ettirec

VAN - Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde yürüttüğü temizlik kampanyalarına devam ediyor. Bu yıl içerisinde ki onuncu temizlik kampanyasını Yenimahalle Sempaş İlköğretim Okulu ile birlikte gerçekleştiren büyükşehir, kampanyaları yıl boyunca devam ettirecek.

Sempaş İlköğretim Okul yönetimi ve öğrencilerden tam destek

Çöp poşetlerini ellerine alarak çöp toplayan öğrencilere mahalle sakinleri de destek verdi. Mahallede yaşayan yurttaşların evlerine giderek sözlü uyarılarda bulunan okul yöneticileri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanları çöpleri çöp bidonlarına atmaları konusunda uyarıda bulundu. Dünya çevre günü nedeniyle öğrencilerde temiz bir çevre bilinci oluşturmak için böyle bir kampanya yaptıklarını aktaran Sempaş İlköğretim Okulu Müdürü Kadir Pınaroğlu, "Büyükşehir belediyesinden destek istedik onlarda desteklerini bizden esirgemediler. Bu vesileyle hem öğrencilerimizin öz güveni gelişecek hem de çevre bilinci gelişmiş olacak. Belediyemizin bize sağladığı destekten dolayı teşekkür ederiz" dedi.

untitled-2-003.jpg

Kaval: Çevre duyarlılığı yaratmak için kampanyalar yapıyoruz

Temizlik İşleri Müdürü İrfan Kaval ise temizlik konusuna duyarlı okul yönetimlerinin kendilerinden istedikleri destekleri geri çevirmediklerini ve her türlü katkıyı yaptıklarını aktararak, "İlk kampanyamızı Tuşba İlköğretim okulunda başlattık. Bu temizlik çalışması Sempaş İlköğretim Okulu’nun isteği doğrultusunda gerçekleştirildi. Bunun için kendilerine teşekkür ederiz. Yapılan temizlik kampanyalarıyla insanların çevre duyarlılığını geliştirmeyi amaçlıyoruz. Kampanyalarımız bundan sonra da devam edecektir" dedi.

Muhtar Kaval'dan belediyeye övgü

Temizlik kampanyasına destek veren Yenimahalle Muhtarı Abdullah Kaval "Büyükşehir Belediyesi mahallemizde düzenli olarak çöpleri toplamaktadır. Yıllarca asfalt görmemiş mahallemizde geçtiğimiz yıl yapılan asfalt ve alt yapı sonrası temiz bir cadde ve sokaklarımız oldu. Bunu gören yurttaşlarımızda yere çöp atmaktan çekinmekte ve belediyeye gelebilecek kötü davranıştan kaçınmamaktadır. Belediyemize bu duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz’’ dedi.

Öğrencilerden duyarlılık çağrısı

Sempaş İlköğretim Okulu öğrencisi Meryem Ünal, "Okulumuzun bahçesinde ağaçlandırma ve çiçeklendirme çalışmalarının yapılmasını istiyoruz. Mahallelerimize çöp tenekeleri koymalarını istiyoruz" derken Helin Şeker isimli öğrenci ise, "Okulumuz ve mahallemize çöp kovaları koymalarını ve okulumuzun duvarını yapmalarını istiyoruz" dedi. Öğrencilerden Adem Yayla da, "Temiz bir Van için kimse çöplerini yere atmasın. Belediye başkanımızdan çöp kovaları istiyoruz. Çöplerimizi yere atmayalım dikkatli olalım herkes çöplerini çöp kovasına atsın" çağrısında bulundu.

Okul çevresinde bulunan cadde ve sokaklarda yapılan temizlik kampanyasında onlarca poşet çöp toplanarak, çöp istasyonunda imha edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.