Büyükşehir Belediyesi 11'inci kampanyasını Ayanıs Köyü’nde gerçekleştirdi

Büyükşehir Belediyesi 11'inci kampanyasını Ayanıs Köyü’nde gerçekleştirdi

Van Büyükşehir Belediyesi’nin yıl içerisinde başlattığı temizlik kampanyalarının 11’incisi Ayanıs (Axartı) köyünde yapıldı.

VAN - Kampanyaya Van Büyükşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İrfan Kaval ve ekibi, Ayanıs köy muhtarı Ekrem Günini ve köy halkı katıldı.

Van Büyükşehir Belediyesi’nin yıl içerisinde başlattığı temizlik kampanyalarının 11’incisi Ayanıs (Axartı) köyünde yapıldı. Kampanyaya Van Büyükşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İrfan Kaval ve ekibi, Ayanıs köy muhtarı Ekrem Günini ve köy halkı katıldı.

Kaval: Kampanyalarımız sürecek

Büyükşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İrfan Kaval, Van Büyükşehir Belediyesi olarak Van’da başlattıkları temizlik kampanyasının 11’incisini Ayanıs( Axartı) köyünde yaptıklarını belirterek bu kampanyanın 5–12 Haziran Dünya Çevre Günü için yapılan etkinlik çerçevesinde devam ettiğini söyledi. Kaval, kampanya için ayrılan süre zarfında hem kampanyalarını devam ettirdiklerini hem de okullarda atık pil toplama kampanyası yaptıklarını, kampanyada dereceye giren beş okula hediye ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan plâketleri verdiklerini dile getirdi.

"Sahil boydan boya temizlendi"

Ayanıs köyünün sahilin en önemli yerlerinden biri olduğunu belirten Kaval “Büyükşehir belediyesi eş başkanlarının Ayanıs köyü ve sahilindeki atıkların toplanması için bize talimat vermeleri üzerine köyümüzde kampanya başlattık. Sahile pikniğe gelen halkımızın çöplerini burada bırakmamalarını, çöplerini poşetleyerek belirlenen yerlere bırakmalarını istiyoruz. Bu kampanyada bizimle çalışan ekiplerimize, kadın arkadaşlarımıza, köy muhtarı ve köy halkına teşekkür ediyoruz" dedi. Daha sonra konuşan Ayanıs Köyü Muhtarı Ekrem Günini, köylerinin temizliği için Van Büyükşehir Belediyesi’ne destek için başvurduklarını dile getirerek, Büyükşehir Belediyesi eş başkanlarının kendilerini geri çevirmediklerini söyledi. Muhtar Günini, temizlik konusunda halkı bilgilendireceklerini belirterek, bu konuda herkesten duyarlılık beklediklerini ifade etti. Yaklaşık 3 saat süren kampanyada tüm sahil temizlendi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.