Borçlu Belediye Ve Resmi Kurumların Elektrikleri Kesiliyor

Borçlu Belediye Ve Resmi Kurumların Elektrikleri Kesiliyor

Borçların 30 milyon lirayı aşması üzerine, ‘’Borçlarını ödemeyen belediyelerin elektrikleri kesilecek’’ açıklaması yapan Dicle Elektrik, borcunu ödemeyen bölgedeki çok sayıda il ve ilçe belediyesinin elektriğini kesti.

DİYARBAKIR - Dicle Elektrik, borcunu ödemeyen resmi kurumlar ile köy içme sularının da elektriğini kesiyor.

Dicle Elektrik, bölge genelinde elektrik borunu ödemeyen 109 belediyenin yanı sıra, borcu bulunan resmi kurum ve köy içme suyu abonelerinin elektriğini kesmeye başladı.

İlk etapta 2 il merkezi ve 18 ilçe merkezinin elektriğini kesildi. Dicle Elektrik, bölgede borcu bulunan ve bunu ödemeyen resmi kurumların yanı sıra 400 köye ait içme suyu şebekesinin de elektriğini kesti.

Kısa süre önce düzenlenen basın toplantısında DEPSAŞ Genel Müdürü Neşet Demirbağ, aralarında 3 büyükşehir ile 3 il belediyesinin de yer aldığı bölge genelindeki 109 belediyeden elektrik borcu alacaklarının 130 milyon lirayı aştığını duyurmuştu.

Aynı toplantıda köy içme sularına ait elektrik borcunun da 50 milyon liraya yaklaştığını bildiren DEPSAŞ Genel Müdürü Demirbağ, borçlu belediyeler ile köy içme sularına ait elektrik enerjisinin, gerekli borç ödemelerin yapılmaması halinde kesileceğini açıklamıştı.

Dicle Elektrik, cari dönem borçlarının yanı sıra, eski borçlarını yapılandırıp ödeyenlerin haricinde kalan borçlu belediyelerin elektriğini kesmeye başladı.

Dicle Elektrik ekipleri, dün Batman Belediyesi’nin yanı sıra Kozluk, Birecik, Siverek ve Akçakale belediyelerinin elektriğini kesti.

Şırnak Belediyesi’nin yanı sıra Urfa’nın Suruç, Harran, Ceylanpınar, Hilvan, Bozova ve Halfeti, Diyarbakır’ın ise Çermik, Ergani, Dicle, Eğil, Çüngüş, Çınar, Bismil ve Silvan belediyelerinin elektriği de bugün kesildi.

Dicle Elektrik, toplam 49.4 milyon lirayı bulan ve bu güne kadar ödenmeyen borçları nedeniyle köy içme sularının da elektriğini kesiyor. Bölge genelinde içme suyuna ait elektrik borcu bulunan köylerden, şimdiye kadar 400’ünün elektriği kesildi. Öte yandan, elektrik borcu bulunan bölgedeki tüm resmi kurumların da ayrım yapılmaksızın elektrikleri kesilmeye başlandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.