Bölge barolarından saldırı açıklaması

Bölge barolarından saldırı açıklaması

Ankara saldırısı ile ilgili, bölge baroları açıklama yaptı

Bölge Barolarından yapılan açıklama şu şekilde:

"13 Mart 2016 Pazar günü Ankara'da yapılan saldırı sonucu resmi rakamlara göre 34 kişi yaşamını yitirmiş ve 125 kişi de yaralanmıştır. Her şeyden önce yaşam hakkına ve toplumsal barışa dönük bu saldırıyı şiddetle kınıyor, yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Hiçbir toplumsal meselenin şiddetle çözülmeyeceği, aksine yaşanan sorunları daha da derinleştirdiği açıkça ortada iken, sivilleri hedef alan böylesi kör şiddetin tek amacının toplumu dehşete düşürmek ve böylece sivil yaşam alanları daraltmak olduğu açıktır.
Yaşam hakkı savunmak insan olmanın en asgari ahlaki yükümlülüğüdür. Bu nedenle, hiçbir inançsal, ideolojik ya da siyasal gerekçe kutsal yaşam hakkının ihlalini meşrulaştıramaz.
Biz aşağıda imzası olan Barolar olarak her koşulda yaşam hakkından yana tutum alacağımızı hatırlatıyor, bu vesile ile bir kez daha herkesi söylem, tutum ve davranışları ile yeniden toplumsal barış çabalarına dönmeye çağırıyoruz."

Açıklamaya katılan barolar:

ADIYAMAN BAROSU. AĞRI BAROSU. BATMAN BAROSU, BİNGÖL BAROSU, BİTLİS BAROSU, DERSİM BAROSU, DİYARBAKIR BAROSU, HAKKARİ BAROSU, KARS- ARDAHAN BÖLGE BAROSU, MARDİN BAROSU, MUŞ BAROSU, SİİRT BAROSU, ŞIRNAK BAROSU, URFA BAROSU, VAN BAROSU.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.