Batman Belediyesi Araç Filosuna Teleskopik Bomlu Platform Araç Takviyesi Yaptı

Batman Belediyesi Araç Filosuna Teleskopik Bomlu Platform Araç Takviyesi Yaptı

Batman Belediyesi araç filosuna, kentte daha önce itfaiye araçlarıyla yapılan bayrak, flama, aydınlatma armatürlerinin sökülme ve takma, acil müdahale, yangın, kurtarma ihtiyacını karşılayacak olan bir adet teleskopik bomlu platform aracı kazandırdı.

Batman Belediyesi araç filosunu büyütmeye devam ediyor. Kentte ihtiyaç duyulan ve değişik alanlarında kullanılmak üzere Batman Belediyesi tarafından ilk kez bir adet teleskopik bomlu platform aracı satın alındı. Kentte daha önce itfaiye araçlarıyla yapılan bayrak, flama, aydınlatma armatürlerinin sökülme ve takma, acil müdahale, yangın, kurtarma gibi faaliyetler bu araç sayesinde daha rahat ve daha hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilecek. Mercedes marka araç üzerine yapılmış platformun 4 kişilik çalışma kapasiteli, elektrik izolasyonlu, elektrik kumandalı, kapalı devre hidrolik dengelemeli sepeti ile bu teleskopik bomlu platform aracı, 22 metre yerden yüksekliğe kadar güvenli bir çalışma imkanı sunuyor. Belediye elektrik atölyesi tarafından kullanılacak olan araç 360 derece 13 metre çalışma yarı çapı, birbirinden bağımsız hareket edebilen hidrolik denge ayakları, teleskopik uzayabilen hitrolik bom, araçta meydana gelebilecek arızalara karşı manuel hidrolik el pompası, sistem emniyeti için hız ayar valfı, hat tipi ikiz kilitleme valfları, hortum patlatma valfları gibi özelliklere sahip olan araç, Batman Belediyesi’ne 210 bin liraya mal oldu.

Batman Belediyesi Araç Filosuna Teleskopik Bomlu Platform Araç Takviyesi Yaptı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.