Batman Belediye Meclis Üyelerine Gabb’dan Mevzuat Eğitimi Verildi

Batman Belediye Meclis Üyelerine Gabb’dan Mevzuat Eğitimi Verildi

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği (GABB) Yerel Yönetimler Akademisi, üye belediyelerin meclis üyelerine yönelik düzenlediği mevzuat bilgilendirme eğitimlerinin üçüncüsünü Batman Belediyesi’nde gerçekleştirdi.

Eğitimin açılış konuşmasını yapan Batman Belediyesi Eşbaşkanı Sabri Özdemir eğitimi önemsediklerini belirterek, iyi bir donanım olmadan verimli ve kaliteli bir hizmetin sunulamayacağının farkında olduklarını söyledi. Özdemir, "Bugün burada bize mevzuat eğitimi konusunda destek sunan GABB’a teşekkür ediyoruz. GABB ihtiyacını duyduğumuz böyle bir çalışmayı gerçekleştiriyor. Diğer illerin belediyelerinde de bu eğitimleri verdi. Her üyemiz çalışmalarına başlamadan önce bu mevzuat eğitimleri konusunda bir ön bilgiye sahip olacak. Biz Batman Belediyesi olarak, zaten önümüzdeki süreçte de hem üyelerimize hem de personellerimize yönelik, önceki yıllarda olduğu gibi yine eğitimlerimizi gerçekleştireceğiz. Her ihtiyaç duyulduğunda farklı alanlarda bu eğitimler için imkan oluşturacağız" dedi.

Özdemir’den sonra söz alan ve GABB’ın faaliyetleri hakkında bilgi veren Birlik Genel Sekreteri Ahmet Ertak, bunun 3. eğitim olduğunu belirterek, “Eğitimlerimize Viranşehir’de başladık, Siirt’te devam ettik, bugün de Batman’dayız. Bütün illerimizi bir bir böyle dolaşıp meclis üyesi arkadaşlara mevzuat bilgilendirme toplantılarıyla en azından kendi sorumluluklarının bilinciyle hareket etmelerini sağlamaya destek sunacağız. Kuşkusuz birçok arkadaşımız ilk defa yerel yönetimlerde sorumluluk aldı, bunun farkındayız. Dolayısıyla hocalarımız yılların deneyim ve birikimlerini sizlerle paylaşacaklardır. Eğitimimiz hocalarımız tarafından daha çok soru cevap yöntemiyle gerçekleşecektir” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra Teftiş Kurulu Başkanı Mustafa Yıldız ile Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Sevinç belediye meclis üyelerine 5393 Sayılı Belediye Kanunu ve Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliği konularında bilgi verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.