![Başkan Çoğaç, berberlerle bir araya geldi](https://d.yuksekovahaber.com.tr/news/247274.jpg)
Başkan Çoğaç, berberlerle bir araya geldi
Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Çoğaç, ilçedeki berber esnafı ile buluştu.
Ömer Oğuz'un haberi
Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası'nın toplantı salonunda yapılan buluşmada, erkek kuaförlerin sorunları masaya yatırıldı.
Erkek kuaförlerin taleplerini dinleyen Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Çoğaç ve odanın yönetim kurulu üyeleri, sorunların çözümü için her zaman hazır olduklarını söyledi.
Berberler, dükkanlarının pazar günlerinde kapalı tutacaklarına devam edeceğini belirterek, son zamanlarda artan zamlardan dolayı gerekli malzemeleri almakta zorlandıklarını ve bu yönde yeni bir fiyat tarifesi üzerinde bir çalışma yapılmasını istedi.
Talepleri dinleyen Başkan Çoğaç ise, "Berberlerimiz mesleki bilgisini geliştiren bildikleriyle yetinmeyip, daima iyiyi, güzeli ve yeniliği arayan, çevresini ve toplumu gözleyip iyi tanıyan, araştırıcı, çalışkan ve sır saklayan, etkili de güzel konuşan, güler yüzlü, iş disiplinine sahip, iş güvenliğine dikkat eden, iş yerine ait araç, gereç ve ekipmanların kullanımına özen gösteren, sorumluluk sahibi, sosyal yaşantısı ile dürüst, temiz, ciddi ve meslek ahlakına değer veren kişiliğe sahip olan sanatkarlarımızdır" dedi.
Toplantının sonunda Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na kayıtlı olmayan berberlerin kayıt olmaları istendi.