Bakan Yazıcı: İrademizi göstermeliyiz

Bakan Yazıcı: İrademizi göstermeliyiz

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Van'da yaptığı açıklamada, "Çözüm süreci hedefine varıncaya kadar irademizi göstermeliyiz." dedi.

VAN - Van Ferit Melen Havalimanı'nda karşılanan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, İstasyon Mahallesi'ndeki tren garında yapılan demiryolu yenileme çalışması açılış törenine katıldı. Türkiye'de her alanda yaşanan değişim ve dönüşümün ulaşım alanında da yaşandığını vurgulayan Bakan Yazıcı, Osmanlı döneminden başlayarak yoğunlaşan demiryolu ulaşımının uzun zaman göz ardı edildiğini ifade etti.

AKP hükümeti döneminde yapılan çalışmalarla demiryollarının ana başlık haline geldiğine değinen Bakan Yazıcı,"211 bin kilometre demiryolu ağı elden geçirilmiş rehabilite edilmiş, bir taraftan da iktidarımızda ülkemiz yüksek hızlı trenle tanışmıştır. Türkiye'de diğer alanlarla birlikte ulaşımda da fersah fersah çağ atladık. Hayal edilmesi güç olan hizmetleri planladık, kararlı şekilde yürüterek hayata geçirdik. İstanbul'da çok yakın zamanda hizmete açtığımız Osmanlı döneminden bu yana Türkiye'nin bütünüyle birlikte hayal ettiği deniz altından trenin geçmesini sağladık. Ankara'dan Kars'a hızlı tren çalışması devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Bitlis'ten yola çıkacak tren boğazın altından geçerek Londra'ya kadar ulaşabilecek" dedi.
 
Bakan Yazıcı, başlatılan çözüm sürecinin sürdüğünü belirterek, "Kardeşlik projemiz devam ediyor. Özellikle yakın zamanda bu süreci sabote etmeyi hedefleyen bazı örnek uygulamaların yapıldığını görüyoruz. Çözüm süreci hedefine varıncaya kadar irademizi göstermeliyiz"  dedi.

Bakan Yazıcı: İrademizi göstermeliyiz

Bakan Yazıcı: İrademizi göstermeliyiz

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.