Bağlar’da Günışığı yardımları sürüyor

Bağlar’da Günışığı yardımları sürüyor

Bağlar Belediyesi Günışığı Yardımlaşma ve Dayanışma Mağazası, yurttaşların giyim ihtiyaçlarını gidermek amacıyla çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

YÜKSEKOVA HABER

DİYARBAKIR - Bağlar Belediyesi, yoksulluğun kol gezdiği Diyarbakır’da yoksullukla mücadele amacıyla geliştirdiği projelerinden biri olan Günışığı Yardımlaşma ve Dayanışma Mağazası, dar gelirli ailelere yardımlarını sürdürüyor. Yıllardır Günışığı’nın verdiği yardımlarla geçindiklerini söyleyen Bağlarlı Saliha Baran, belediyenin desteği nedeniyle mutlu olduklarını belirtti. Baran, “Belediyenin yılda iki defa bize böyle yardımları oluyor. Gelirimiz sadece yemeğimize yetebiliyor, bu yüzden belediye olmasa çok zor durumda kalırdık” dedi.

‘5 bine yakın ailenin yanına gittik’

Bağlar Belediyesi Günışığı Yardımlaşma ve Dayanışma Mağazası Sorumlularından Yıldan Altun, amaçlarının varlıklı ile yoksul aileler arasında köprü kurmak olduğunu dile getirerek, yardımlaşmayla birlikte dayanışma ruhunu güçlendirmeye çalıştıklarını belirtti. Altun, “Bağlar sınırları içerisinde toplamda 5 bine yakın ailenin yanına gittik, onlarla görüştük. Bunlar arasında 600’e yakın ailemiz ile diyaloga geçerek yardımlarımızı verdik. Bu ailelerimize her yıl altı ayda bir yardım ediyoruz. Elbiseler yeni olduğu için bulmakta gerçekten zorluk çekiyoruz” diye belirtti.

baglar2.jpg

‘Ekonomik durumu iyi olan ailelerimizin yardımlarını bekliyoruz’

Diyarbakır esnafının genellikle ramazan aylarında yardımda bulunduklarını kaydeden Altun,  “Belediyemizin iki dönemdir çok yardımları oluyor. Eş Başkanlarımız Sayın Birsen Kaya Akat ile Eşref Güler bu dönemde mağazamıza iki bin çift ayakkabı aldı. Bağlar’da yoksul ailelerin tablosu gün be gün daha çok büyüyor. Ve bize gelen yardımlar kesinlikle yetmiyor. Sosyo-ekonomik durumu iyi olan esnaflarımızdan yardım bekliyoruz” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.