'Arkadaşlar rahatsız ben de rahatsızım'

'Arkadaşlar rahatsız ben de rahatsızım'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup konuşmasını yaptığı sırada aralarında eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın da bulunduğu bir grup milletvekili, Meclis’in yeni binasında bir araya geldi.

'İhsanoğlu bozkırın tezenesi'

Baykal, bazı milletvekillerinin “Alternatif cumhurbaşkanı adayı çıkartalım. Biz bu isme mahkûm değiliz” önerisini “Doğru olmaz” diyerek engelledi.

Baykal, “Bazı arkadaşlar son gelişmelerle ilgili değerlendirme yapmak istediklerini iletti. Odaya geldiler, kalabalıklaşınca da daha büyük odaya geçtik” demekle yetindi.

Toplantının içeriğine ilişkin soruları yanıtsız bırakan Baykal, Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun CHP-MHP çatı adayı olarak önerilmesine bazı milletvekillerinin gösterdiği tepkiye ilişkin, “Siyasal İslamcı birinin aday gösterilmesinden kaynaklı arkadaşlarımın duyduğu rahatsızlığı anlıyorum. Evet, ben de rahatsızım, yanlış yapıldığını düşünüyorum. Ancak partinin zarar görmesini de istemiyorum. Başka bir aday çıkartılması düşüncesinin doğru olmadığını belirttim. Farklı tepkiler gösterebilirler, ona karışmam.Kendi düşüncemi uygun bir zamanda açıklarım, şimdi değil” dedi.

‘Alternatif aday’ çıkartılmasından vazgeçen grup da bir bildiri hazırlanması konusunda ön mutabakata vardı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.