Anadolu Eğitim Sendikası Heyetinin Van Ziyareti

Anadolu Eğitim Sendikası Heyetinin Van Ziyareti

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Cansel Güven ve Genel Sekreteri Serkan Avcı, çeşitli temaslarda bulunmak ve üyeleriyle buluşmak üzere Van ve Erciş ilçesinde ziyaretlerde bulundular.

30 Mayıs Cuma günü Van’a gelen sendika heyeti, ilk olarak geçtiğimiz yıl öldürülen Gülşah Aktürk isimli öğretmenin görev yaptığı Namık Kemal İlkokulu’nu ziyaret ettiler. Gülşah öğretmen anısına bastırılan okul dergisini de ilgiyle inceleyen Cansel Güven, kadın cinayetleri ve öğretmene yönelik şiddetin son bulmasının da ancak eğitimle mümkün olacağının altını çizdi.

Kurubaş İlkokulu’nu da ziyaret eden Güven ve beraberindeki heyet, yeni inşa edilmiş olan binada incelemelerde bulundu, öğretmenlerle sohbet ettiler.

Van teşkilat toplantıları kapsamında Cumhuriyet Caddesi’ndeki bir kafeye geçen AES yöneticileri, üyeleriyle bir toplantı gerçekleştirerek; yer değiştirmeler, alan değişiklikleri, idareci atamaları, okul puanları ve bölgedeki akademik sorunlar gibi pek çok konuda görüş alışverişinde bulundular.

31 Mayıs Cumartesi günü ise İl Başkanı Firuz Tekin, İl Sekreteri Ergün Gökçe ile sendika üyeleri Celalettin Altun ve Orhan Bozkaya ile Erciş’e hareket eden AES Genel Başkanı Güven ile Genel Sekreter Avcı, İnci Kefali Balık Göçü Festivali’ne katıldılar. Bir süre burada kalan heyet, ardından Erciş il temsilciliğinin düzenlediği buluşmaya katıldılar.

Öğretmen ve idarecilerle bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu belirten Güven, deprem sonrası başlayan kötü gün dostluğunun bundan sonra da süreceğinin altını çizdi. Bölgeye özgü sorunları ve çözüm önerilerini dikkatle dinleyen Güven, aldığı notlar doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmelerinde bu sorunları dile getirme sözünü verdi. Sendikacılığı makamda değil, alanda yaptıklarını belirten Güven, “Bilgi paylaşımlarının sürmesi halinde her öğretmenin sesi MEB tarafından duyulacaktır” şeklinde konuştu.

AES yöneticileri, yalnız temsil dönemlerinde hatırlanan öğretmenler için diğer sendikaların aksine, her dönem çalışacaklarının sözünü vererek Patnos Buluşmaları için Erciş’ten ayrıldılar.

Anadolu Eğitim Sendikası Heyetinin Van Ziyareti

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.