Amedspor taraftarı Fenerbahçe maçına alınmayacak

Amedspor taraftarı Fenerbahçe maçına alınmayacak

TFF’den yapılan yazılı açıklamada Amedspor taraftarlarının Türkiye Kupası maçında ideolojik tezahürat yaptıkları için Amedspor’un Türkiye Kupası maçına seyircisiz çıkacağı belirtildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Türkiye Kupası çeyrek final mücadelesinde karşılaşacak olan Amedspor-Fenerbahçe maçına Amedspor taraftarlarının alınmayacağını açıkladı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) Amedspor’a 28 Ocak günü Başakşehirspor maçındaki olaylar nedeniyle bir maç seyircisiz maç oynama cezası verdiğini hatırlatan TFF, olayların Türkiye Kupası maçında yaşanması nedeniyle cezanın da oynanacak ilk Türkiye Kupası maçında uygulanacağını belirtti.

TFF’den yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“PFDK’nın 28 Ocak 2016 tarihinde oynanan Medipol Başakşehirspor-Amed Sportif Faaliyetler karşılaşmasında yaşanan olaylar nedeniyle verdiği 1 maç seyircisiz oynama cezası kamuoyunda tartışmalara ve bilgi kirliliğine neden olmuştur.

“Amed Sportif Faaliyetler kulübüne Futbol Disiplin Talimatı’nın 42. maddesindeki ayrımcılık – ideolojik propaganda yasağını ihlali nedeniyle aynı maddenin 3. fıkrası uyarınca ve ihlalin bu sezonda 6. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle tekerrür hali dikkate alınarak 1 maç seyircisiz oynama cezası verilmiştir.

“Söz konusu disiplin cezası, ‘Barikat burada dimdik ayakta’, ‘Her yer Sur, her yer direniş’, ‘Her yer Cizre, her yer direniş’, ‘Çocuklar ölmesin maça gelsin’ sloganları nedeniyle verilmiştir ve cezaya neden olan olaylar Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında gerçekleştiği için Futbol Disiplin Talimatı’nın 99/4 maddesi gereği yine Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında uygulanacaktır.

“Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, 28 Ocak 2016 tarihinde oynanan müsabakayla ilgili sevkini 29 Ocak 2016 günü yapmış ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu sevkten sonraki ilk rutin toplantısında (02.02.2016-54) kararı almıştır.

“Bu vesileyle profesyonel liglerimizde sevklerin Salı günleri, Ziraat Türkiye Kupası’nda ise Cuma günleri yapıldığını, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun Salı ve Perşembe günleri toplandığını özellikle belirtmek isteriz.

“Bunun yanında Ziraat Türkiye Kupası çeyrek ve yarı final kura çekiminin 2 Şubat Salı günü saat 14:30’da yapılacağı 30 Ocak 2016 günü kamuoyuna duyurulmuştur.

“Konuyla ilgili PFDK kararı Statü ve Talimatlarımıza uygun olarak alınmıştır ve kulübün alınan karara itiraz hakkı bulunmaktadır.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.