1. HABERLER

  2. MAKALE

  3. Altaylı: İmamoğlu ağız tadıyla bir mağdur bile olamayacak
Altaylı: İmamoğlu ağız tadıyla bir mağdur bile olamayacak

Altaylı: İmamoğlu ağız tadıyla bir mağdur bile olamayacak

Habertürk yazarı Fatih Altaylı: Ekrem İmamoğlu ağız tadıyla bir mağdur bile olamayacak.

A+A-

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı İstanbul seçimlerinin iptal edilip yenilenmesi süreci hakkında medyaya üstü kapalı bir eleştiri getirdi. “Önümüzdeki 40 gün boyunca 31 Mart Seçimleri’nin mağdurunun AK Parti ve adayı Binali yıldırım olduğunu okuyacaksınız, dinleyeceksiniz” diyen Altaylı şöyle devam etti: “CHP’nin seçimde hile yaptığını, bu yüzden de AK Parti’nin mağdur olduğunu o kadar çok duyacak, o kadar çok dinleyeceksiniz ki, sonunda inanacaksınız. Hatta belki Ekrem İmamoğlu’nun bizzat kendisi bile “Ulan ben hilebaz adammışım” diyecek.” Altaylı, “Ekrem İmamoğlu ağız tadıyla bir mağdur bile olamayacak” ifadelerini kullandı.

Altaylı’nın bugünkü köşesinin ilgili bölümü şöyle:

“31 Mart Seçimleri’nde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sonuçlarının YSK tarafından iptalinin CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nu “Mağdur” durumuna düşüreceğini ve bunun Ekrem İmamoğlu’na olan sempatiyi arttırıp yaygınlaştıracağını yazdım seçimlerin hemen ardından.  Çünkü seçimlerin iptal ettirileceğinden zerre kuşkum yoktu. Diyeceksiniz ki, “Nasıl emindin. Medyum musun?”

Medyum olmadığım aşikâr.  Sadece demokrasilerin tarihini biliyorum.  İktidarların hangi el kitabını kullandığını görüyorum. Kullanılan el kitabında hangi maddeye gelindiğini anlayabiliyorum.  Basit iş yani.  Ne medyum olmaya gerek var ne alim…  Mağduriyetin İmamoğlu’na yarayacağını bilmek için de kâhin olmaya gerek yok.  Tarihte hep böyle olmuş.  Bugünkü iktidardan daha iyi kimse bilemez bunu.

Ve 23 Haziran öncesi yeni stratejilerini de bunun üzerine kuruyorlar.  Çok açık biçimde.  Önümüzdeki 40 gün boyunca 31 Mart Seçimleri’nin mağdurunun AK Parti ve adayı Binali yıldırım olduğunu okuyacaksınız, dinleyeceksiniz.  CHP’nin seçimde hile yaptığını, bu yüzden de AK Parti’nin mağdur olduğunu o kadar çok duyacak, o kadar çok dinleyeceksiniz ki, sonunda inanacaksınız.  Hatta belki Ekrem İmamoğlu’nun bizzat kendisi bile “Ulan ben hilebaz adammışım” diyecek.

“Yahu YSK’ya kamu görevlisi listelerini veren CHP değil, YSK’da CHP’nin ağırlığı olsa seçim iptal kararı çıkmazdı. Bu tezgahı CHP nasıl kursun” gibi zararlı düşüncelerin aklınıza girmesine bile mahal verilmeyecek. Ekrem İmamoğlu ağız tadıyla bir mağdur bile olamayacak. Abartıyor muyum? Hadi var mısınız iddiasına.” (Habertürk)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.