Almanya'da aşırı sağcı partiden çağrı: Öğretmenlerinizi ihbar edin

Almanya'da aşırı sağcı partiden çağrı: Öğretmenlerinizi ihbar edin

Almanya'da aşırı sağcı parti AfD, öğrencilere ve ailelere siyasi görüşünü açıklayan öğretmeni ihbar edin çağrısında bulundu. AfD’nin bu çağrısına birçok öğretmen sendikası ve sivil toplum örgütü tepki gösterdi.

Almanya’da aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi, öğrencilere ve ailelerine kendi politik görüşünü derslerde açıklayan öğretmenlerinizi ihbar edin çağrısında bulundu.

AfD, öğrencilerin ‘tarafsız olmayan öğretmenlerini’ şikayet edecekleri bir web sayfası açarak “Almanya’nın tarafsızlık kuralının” ihlal edilmemesi ve öğretmenlerin kendi görüşlerini öğrencilerine empoze etmemesi gerektiğini savundu.

Almanya Adalet Bakanı Katarina Barley ise, AfD’nin bu tavrının demokrasiye aykırı olduğunu savundu. Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Barley, “Öğrencilerin öğretmenlerini ispiyonlamasını isteyenler ‘Statisi metodlarını’ Almanya’ya geri getirmek istiyordur” diyerek AfD’yi eleştirdi.

euronews’in haberine göre, AfD’nin başlattığı kampanyaya karşı birçok öğretmen sendikası ve sivil toplum örgütü eylem ve yürüyüş düzenledi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.