Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a: Yüz yüze geleceğiz, kaçmak yok

Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a: Yüz yüze geleceğiz, kaçmak yok

Eski başkan Aziz Yıldırım'a yanıt veren Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Yüz yüze geleceğiz Aziz Yıldırım. Siz benle gelmezseniz ben sizle geleceğim. Kaçmak yok” dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, eski başkan Aziz Yıldırım'ın dünkü açıklamasına Fenerbahçe Olağan Genel Kurulu'ndaki konuşmasında yanıt verdi.

Yıldırım'a hep saygı gösterdiklerini belirten Ali Koç, “Ama benim için bu yaklaşım geride kalmıştır. Benim için artık sadece Aziz Yıldırım'sınız. Çünkü siz, kendinizi sahibi görüyorsunuz, hepimizin üstünde görüyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Yıldırım'ın açıklamalarının kulübe zarar verdiğini söyleyen Koç, “Dün son derece kendini bilmez açıklamalar, tutarsız, küstah, dengesiz, intikam hisleriyle bezenmiş, tehditkar, rakiplerimizin sosyal medyada şölen yapacağı tarzda mesajlar, çirkin üslup, yakışıksız içerik, eksik-yanlış bilgiler, kibir, parmak sallamalar unutmuştuk biz bunları. Keşke hatırlamasaydık” dedi.

Koç'un konuşmasından satır başları şöyle:

 

HİÇBİR ZAMAN SAYGISIZLIK ETMEDİK: Ben ve arkadaşlarım hiçbir zaman Sayın Aziz Yıldırım'a saygısızlık etmedik. Hiçbir konuşmamda başkanımızdan bahsederken 'eski' lafını kullanmadım. Saygıda kusur etmedik. Göreve geldiğimiz ilk günden beri iletişim kurmaya çalıştık.

FENERBAHÇE'DE PYK VAR: Fenerbahçe'de de bir 'PYK' var. Diyeceksiniz ki PYK ne? Paralel yönetim kurulu. Biz geldiğimizden beri bu arkadaşlar, federasyonları ziyaret ediyorlar, basın toplantıları yapıyorlar. Nasıl Ali Koç nefreti, sizin Fenerbahçe'ye olan sevginizin önüne geçiyor.

ARTIK KIRGIN DEĞİL KIZGINIM: Dünden beri büyük bir ikilem yaşıyorum. Kongre öncesi ziyaretle oldu, bir taraf diyor ki gereken cevabı vermezseniz hakkımız helal etmeyiz. Bir taraf diyor ki o seviyeye kendinizi indirmeyin, oyuna gelmeyin, aklını yitirmiş insanlar için Fenerbahçe'yi küçük düşürmeyin. Hala ikilemdeyim o yüzden içimden geldiği gibi konuşsam daha iyi olur. Çünkü ben artık kırgın değil kızgınım.

YILDIRIM BENLE UĞRAŞMANIN NELERE MAL OLACAĞINI GÖREMEMİŞ: Aziz Yıldırım hala benle uğraşmanın, beni kızdırmanın nelere mal olacağını görememiş durumda. Sayın Aziz Yıldırım ve etrafından ayrılmayan ekibi, nasıl 3 sene önce onu burada farkla kazanacaksınız diye kandırdıysa bence şu anda kandırıyorlar, yanlış yönlendiriyorlar. Çok isterdim buraya gelme nezaketinin hatta cesaretini göstermesini.

BU KADAR HAKARETTEN SONRA KİĞILI İLE NE İŞİNİZ VAR?: Otopark konusu... Kartlar buradan alınacağı için Fenerium'u tahsis ettik, Abdullah (Kiğılı) bey de yürüyemiyormuş, istiyorsanız da tribünde size yer ayıralım dedik. Ve Abdullah beyin yürüyemeyeceğini belirterek nezaketsizlik diyerek gelmediler. Şart mı Abdullah beyle gelmeniz, geri kalanı gelsin. Abdullah beyle her türlü sıra gecesine, lokantaya gidiyorsunuz, buraya gelince mi olay oluyor? Hatta sizin beraber ne işiniz var, birbirinize bu kadar hakaret ettikten sonra ne işiniz var?

UMRUMDA DEĞİLSİNİZ ARTIK: Hep saygı gösterdik. Niye gösterdik, çünkü Fenerbahçe başkanı olduğu için. Ben forma alan kişiyi omzumda taşırım. 20 sene başkanlık yapmış kişiye saygıdan başka hiçbir şey gösterilmez. Ama benim için bu yaklaşım geride kalmıştır. Benim için artık sadece Aziz Yıldırım'sınız. Çünkü siz, kendinizi sahibi görüyorsunuz, hepimizin üstünde görüyorsunuz. Hatta Fenerbahçe'den büyük görüyorsunuz. Artık kulübe zarar veriyorsunuz. 3 sene önceki sonuçları hazmetmeniz gerekiyor. Beni küçültmek için yaptıklarınız önce sizi, ama siz umrumda değilsiniz artık, Fenerbahçe Spor Kulübü'nü küçültüyor. Artık haddinizi aştınız. 3 sene susmuşsunuz, biz sizi tahrik etmişiz gerçek değil.

KENDİNİ BİLMEZ, KÜSTAH, DENGESİZ: Dün son derece kendini bilmez açıklamalar, tutarsız, küstah, dengesiz, intikam hisleriyle bezenmiş, tehditkar, rakiplerimizin sosyal medyada şölen yapacağı tarzda mesajlar, çirkin üslup, yakışıksız içerik, eksik-yanlış bilgiler, kibir, parmak sallamalar unutmuştuk biz bunları. Keşke hatırlamasaydık.

FENERIUM'UN DEĞERİNİ ŞİŞİRDİNİZ DİYE SORUŞTURMA AÇILDI: Bana olan husumetiniz kulübe zarar vermektedir, bunun bilincinde olun. Koskoca efsane başkanımız, Fenerbahçe'yi SPK'yla tehdit ediyor. Çağırın diyor, nerede SPK diyor. Nerede biliyor musun SPK? Abdullah Kiğılı bahsetti ya Fenerium şu kadar değerde diye, biliyor musunuz ki biz gelir gelmez SPK'nın açtığı soruşturmayla muhatap kaldık, Fenerium'un değerini şişirdiniz diye. Bu bahsettiği değerler yok.

MAHKEMEYE VERMEZSENİZ ADAM DEĞİLSİNİZ: Beni mahkemeye vermezseniz, argo bir kelime kullanayım, adam değilsiniz. 150 milyon Euro, 150 milyon lira, zaten bir şey anlatırken Eurolar, liralar hepsi birbirine karışıyor, çorba oluyor ama size şunu söylüyorum: Biz yüz yüze geleceğiz Aziz Yıldırım. Siz benle gelmezseniz ben sizle geleceğim. Kaçmak yok. 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.