Ali İsmail Korkmaz anıldı

Ali İsmail Korkmaz anıldı

Gezi Direnişinde yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz anıldı.

Eskişehir’de Ali İsmail Korkmaz’ın saldırıya uğradığı yerde konuşa babası Şahap Korkmaz, Ali İsmail Korkmaz’ın insanlar için öldüğünü söyledi.  Anmaya Ali İsmail Korkmaz’ın babası Şahap Korkmaz ve ağabeyi Gürkan Korkmaz’ın yanı sıra binlerce kişi katıldı.

Espark Alışveriş Merkezi önünde toplanan binler Cengiz Topel Caddesi üzerinden Korkmaz’ın dövüldüğü Kurtuluş Mahallesi Sanayi Sokak’a yürüdü. Yoğun sağanak yağmur altında yürüyen grup, burada saygı duruşunda bulunduktan sonra Ali İsmail Korkmaz’ın resminin üzerine karanfil bıraktı. Karanfil bıraktıktan sonra oğlunun resmini öpen baba Şahap Korkmaz'ın o anları ise anmaya katılanlara duygulu anlar yaşattı. Oğlunun resmini öperek konuşan baba Şahap Korkmaz, oğlunun bundan bir sene önce burada, 8-10 kişi tarafından haince, vahşice darp edildiğini söyledi. Korkmaz, "Ali İsmail Korkmaz, insanları severdi, yardımlaşmayı severdi. Onu darp ettiklerinde hiçbir insan evladı çıkmadı mı, hiçbir insan kanı taşıyan kimse çıkmadı mı ona yardım etmeye? Ben ona hayret ediyorum. Nasıl insanlar tahammül ettiler o küçük vücuduna” dedi.

Gözyaşları içinde Ali İsmail Korkmaz’ın insanlar ve annesi için öldüğünü belirten baba Korkmaz, “Gerçekten insanlar için ve annesi için ölürdü, feda ederdi kendisini. Ve annesine küfredildiği için onlara karşılık verdi. Ondan sonra ölümcül darbeler aldı. Annesi için feda oldu, sizler için feda oldu” dedi.

Ali İsmail Korkmaz’ın ağabey Gürkan Korkmaz ise, “Tam bu noktada başına çullanmış kişiler onu darp ederken Ali İsmail korkmadı, titremedi. Ali İsmail’i bu sokakta katletmiş olabilirler ama binlerce, milyonlarca Ali İsmail türettiler. Binlerce, milyonlarca kardeş verdiler bize. Biliyorum ki burada 19 yaşında hayatını söndürdüklerini sandığı çocuğu aslında ölümsüzleştirdiler. Arkamıza, yanımıza, ailemize binlerce birey kazandırdılar. Biz Ali’nin bayrağını en iyi şekilde taşıyarak bu ülkenin haklarını, özgürlüğe, barışa, kardeşliğe ulaştırana kadar Ali’nin kemikleri sızlayacak. Bizim bundan sonraki amacımız Ali’nin bayrağını taşımak ve bu ülkeyi daha aydınlık günlere getirmektir. Ali İsmail sadece sokaklarda bağırıp özgürlüğü haykırmıyordu, daha aydınlık, daha özgür bir dünya için savaşıyordu. Bundan sonra bizim amacımız, bizim misyonumuz bu savaşı devam ettirmek” diye konuştu.

Kitle, konuşmaların ardından Korkmaz’ın saldırıya uğradığı yere karanfiller bırakarak dağıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.