Ağrı'da Seçimi BDP Kazandı, Kutlamalar Başladı

Ağrı'da Seçimi BDP Kazandı, Kutlamalar Başladı

Ağrı'da 30 Mart'ta da BDP ile AKP arasında büyük çekişmeye sahne olan ve itirazlar nedeniyle iptal edilen seçimleri BDP'nin kazandığının açıklanmasının ardından halk sokaklara döküldü.

AĞRI - Ağrı'da 30 Mart'ta da BDP ile AKP arasında büyük çekişmeye sahne olan, itirazlar nedeniyle Yüksek Seçim Kurulu tarafından iptal edilen ve bugün yenilenen belediye başkanlığı seçimini BDP kazandı.

BDP'nin Ağrı belediye eş başkan adayı Sırrı Sakık'ın AKP2ye yaklaşık 5 bin oy fark yaptıklarını açıkladıktan sonra BDP'liler kutlamalara başladı.

30 Mart'ta yapılan seçimleri BDP'li Sırrı Sakık 10 oyla farkla kazanmıştı. AKP'nin itirazı üzerine il seçim kurulu, seçimlerin yenilenmesini kararlaştırmıştı. AKP'nin büyük önem verdiği Ağrı seçimleri 30 Mart'ta olduğu gibi yine BDP ile AKP arasında geçti. Sandıkların açılıp partilerin resmi olmayan sonuçları almasından sonra Sırrı Sakık, yaklaşık 5 bin oyla seçimi önde götürdüklerini açıkladı. Sandıkların büyük bir bölümünün sayıldığını belirten Sırrı Sakık, son 30 sandık kaldığını, aradaki farkın kapatılamayacağını söyledi.

Ağrı Belediye eş başkanı seçilen Sırrı Sakık'ın bu açıklamasından sonra BDP'liler seçim irtibat bürosu önünde halay çekerek sonuçları kutlamaya başladı. Haberin duyulması üzerine Doğubayazıt İlçesi'nde toplanan 400 BDP'li davul- zurna eşliğinde halaylı kutlama yaptı. Havai fişek gösterisinden sonra, gruptan bazıları da polise taş attı.

SANDIKLAR SPOR SALONUNDA TOPLANDI

Ağrı'da belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve il genel meclisi üyeliği için seçmenler bu sabah saat 07.00'den itibaren sandık başına gitti. Katılım oranının yüksek olduğu seçimde oy verme işlemi saat 16.00'da tamamlandı ve sayıma geçildi.

Okullardaki sandıklarda sayım yapıldıktan sonra oluşturulan tutanaklar ve oy torbaları, İlçe Seçim Kurulu kararı ile kent merkezindeki 14 Nisan Spor Salonuna götürüldü. Sandık kurulu başkanları torbaları spor salonunda ortasındaki seçim kurulu görevlilerine teslim eti. Sonuçları gösteren listeler burada toplanarak adayların aldıkları oylar belirlendi.

Ağrı'da Seçimi Bdp Kazandı, Kutlamalar Başladı

Ağrı'da Seçimi Bdp Kazandı, Kutlamalar Başladı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum