AB'nin yeni seyahat listesinde Türkiye yine yok

AB'nin yeni seyahat listesinde Türkiye yine yok

Avrupa Birliği, korona virüsü nedeniyle getirilen seyahat kısıtlamalarını altı ülke için daha hafifletti. Türkiye yeni listede yer almadı.

Avrupa Birliği, korona virüsü nedeniyle getirilen seyahat kısıtlamalarında değişikliğe gitti. Altı ülke daha riskli sınıfından çıkarıldı. Türkiye ise bu altı ülke arasında yer almadı.

AB üyesi 27 ülkenin onay verdiği yeni listeye göre, ABD, Arnavutluk, Lübnan, Kuzey Makedonya, Sırbistan ve Tayvan seyahat açısından riskli addedilen ve sadece zaruri seyahatlere izin verilen ülkeler listesinden çıkarıldı. Hong Kong ve Macau’nun da, AB'ye yönelik seyahat uyarılarını kaldırmaları halinde mütekabiliyet temelinde listeye dahil edileceği açıklandı.

AB'nin ortak kararı uyarınca, üye ülkelerin şu ana dek Avustralya, İsrail, Japonya, Yeni Zelanda, Ruanda, Singapur, Güney Kore ve Tayland’a yönelik seyahat kısıtlamalarını aşamalı olarak kaldırmalarına izin verilmişti.

Bu listeye yeni eklenen altı ülkeye kısıtlamaların da aşamalı biçimde kaldırılması bekleniyor.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.