38 Yıl Sonra Döndüğü Memleketinde Sabun İmalathanesi Açtı

38 Yıl Sonra Döndüğü Memleketinde Sabun İmalathanesi Açtı

Derik İlçesi'nden bölgedeki olaylar nedeniyle İstanbul'a göç eden Ermeni kökenli Zekeriya Sabuncu, 38 yıl sonra döndüğü memleketinde Derik'in ünlü zeytinlerinden yapılan sabun üretmek için imalathane açtı.

MARDİN - Derik İlçesi'nde açılışı yapılan sabun imalathanesinin açılışına çok sayıda davetli katılırken, açılışta konuşan Derik ilçe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Atman Elitaş, böyle bir açılışta bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Geçmişte Ermenilerin yaşadığı ilçemizde bereket vardı. 38 yıl aradan sonra ilçemize tekrar geri gelerek bizlere böyle bir hizmet vermelerine sevindik"dedi. 38 yıl sonra ilçesine dönerek sabun imalathanesi açan Zekeriya Sabuncu ise şöyle konuştu:

"Baba mesleğini yaşatmak için geldim. Soyadımdan da anlaşılacağı gibi zeytin yağı ve sabun bizim aile mesleğimiz. Derme çatma bu imalathane büyük ilgi gördü. Daha geniş bir yer bulmamız halinde daha büyük bir imalathane ve daha çok kişinin çalışabileceği bir yer açabiliriz. İmalathanemizi büyütmek için Belediye ve diğer kurumlardan destek bekliyoruz. Tarihi öneme sahip zeytin ağaçlarımızı yaşatmak istiyoruz. Kimyasal ek bir madde kullanılmaksızın organik şekilde elde ettiğimiz sabunlar, hem cilt, hem de saçlar için şifalı olduğunu da biliyoruz. Bu yatırımın Derik'ten uzun süredir uzaklara giden iş adamlarımızın da ilçelerine geri dönerek yatırım yapmalarına da vesile olmasını istiyorum."

38 Yıl Sonra Döndüğü Memleketinde Sabun İmalathanesi Açtı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.