377 kişi ve kuruluşun Türkiye'deki malvarlıkları donduruldu

377 kişi ve kuruluşun Türkiye'deki malvarlıkları donduruldu

Resmi Gazete'de yer alan karara göre, "teröre finansman" suçlamasıyla 365 kişi ve bazı kuruluşların Türkiye'deki malvarlıkları donduruldu.

Resmi Gazete'de bugün “Malvarlığının Dondurulması Kararı” yayımlandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın imzasını taşıyan kararla, ekli listede yer alan kişi ve kuruluşların Türkiye'deki malvarlıkları donduruldu.

Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun göre alındığı belirtilen kararda, “6415 sayılı Kanunun 7 nci maddesinin 3 üncü fıkrası uyarınca, aynı Kanun'un 3 üncü (Fon sağlanması veya toplanması yasak fiiller) ve 4 üncü (Terörizmin finansmanı suçu) maddesine giren fiilleri gerçekleştirdikleri hususunda makul sebeplerin varlığına istinaden ekli listede adı geçen kişi, kuruluş ve organizasyonların Türkiye'de bulunan malvarlıklarının dondurulması kararlaştırılmıştır” denildi.

365 kişi ve 12 kuruluşun yer aldığı listenin "FETÖ" başlık bölümünde 205 kişi sıralandı. Malvarlığı dondurulan isimler arasında Fetullah Gülen, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kapatılan Zaman gazetesinin genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı, darbe girişimi sonrasında TMSF'ye devredilen Koza İpek Holding'in eski yönetim kurulu başkanı Hamdi Akın İpek, 15 Temmuz'dan sonra kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Genel Müdürü Hidayet Karaca, eski Polis Akademisi öğretim üyesi Önder Aytaç da bulunuyor.

PKK yöneticileri Ali Haydar Kaytan, Cemil Bayık, Duran Kalkan, Murat Karayılan, Remzi Kartal, Sabri Ok, Rıza Altun ve Zübeyr Aydar'ın malvarlıkları donduruldu.

IŞİD ve DHKP/C'ye finansmanla suçlanan ve malvarlıkları dondurulan kişilerin olduğu listenin tamamı: 
https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/04/20210407-28.pdf

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.