24. Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri'ne başvurular başladı

24. Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri'ne başvurular başladı

24. Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı. 10 Nisan'da dağıtılacak ödüller için son başvuru tarihi ise 14 Mart.

Evrensel Gazetesi muhabiri Metin Göktepe ve görevi başında yitirilen gazetecilerin anılarını yaşatmak, genç gazetecileri gerçekleri esas alan bir habercilik konusunda özendirmek amacıyla düzenlenen Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı.

İlki 1998 yılında verilen Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri’nin bu yıl 24’üncüsü düzenleniyor. Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri'nde kazananları belirleyecek olan jüri bu yıl şu isimlerden oluşuyor: Ceren Sözeri, Celal Başlangıç, Ferhat Çelik, Güray Öz, Kumru Başer, Nazım Alpman, Özlem Akarsu Çelik, Sevda Karaca.

Son başvuru tarihi 10 Mart

Haber (Yazılı Haber-Görüntülü Haber), Fotoğraf ve Yerel Gazetecilik olmak üzere üç dalda düzenlenen yarışmaya katılım koşulları ise şöyle:

  • Yarışmaya, 10 Mart 2020 ile 10 Mart 2021 tarihleri arasında yayımlanmış olan ürünler katılabiliyor.
  • Yarışmaya katılacak ürünlerin, yazılı basında yayımlanmış olanların PDF formatında, görüntülü haberlerin ise wetransfer yoluyla gönderilmesi gerekiyor.
  • İnternet medyasında yayımlanmış haberler de haber kategorisinde değerlendirilecek. İnternet medyasında yayımlanan haberlerin de linkinin gönderilmesi gerekiyor.
  • Fotoğraf dalında yarışmaya katılacak adayların da gönderecekleri fotoğraflarıyla birlikte ürünün adını, çekildiği yeri ve tarihini yazmaları gerekiyor.

Yarışmaya katılacak adayların ürünlerini kısa öz geçmişleri, iletişim bilgileri ve bir fotoğrafları ile birlikte goktepegazetecilikodulleri@gmail.com adresine mail olarak 14 Mart 2021 tarihine kadar göndermeleri gerekiyor.

Kazananlara ödülleri Metin Göktepe’nin doğum günü olan 10 Nisan 2021 tarihinde verilecek.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.