Van’da Kaçak Balık Operasyonu

Van'ın Muradiye ilçesinde, Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ile İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalarda tonlarca balık ele geçirildi.

VAN - Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ile İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince Yalındüz ve Karahan mevkiinde gece denetimi yapıldı. Gece saat 01.30 sıralarında yapılan denetimlerde ağ, boy çizmesi ile torbalar içersinde kaçak avlanmış balık ele geçirildi. 5 ton ölü balığa el konulurken, canlı olan 3 ton civarındaki balık ise tekrar suya bırakıldı. Ele geçirilen balık ve av malzemeleri Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi.

Kaçak balık avlayan şahıslar gecenin karanlığından faydalanarak izlerini kaybettirirken, balıkları taşımak için kullanılan kamyonet ise saplandığı yerden traktör yardımıyla çıkartıldı.

Bugüne kadar yaptıkları denetimlerde 30 ton balığı tekrar suya bırakan jandarma ekipleri; 50 ton ölü balık, yaklaşık 2000 metre manyat ve diğer ağlar, bot çizmelerine el koydu. Yakalanan şahıslara ise 50 bin TL para cezası kesilirken, denetimlerin hava destekli devam edeceği bildirildi.

Van’da Kaçak Balık Operasyonu

Van’da Kaçak Balık Operasyonu

inci kefali
 // ihsan
bu kaçak balıklardan hakkariye'de getirip satıyorlar... şimdi inci kefalinin yumurtlama zamanı, o nedenle avlanması yasak... biraz daha dikkat edelim ve bu balığın neslinin tükenmesine ortak olmayalım......
20 Mayıs 2014 Salı 16:55