Silopi Belediyesi Eş Başkanları İle Meclis Üyeleri Mal Varlıklarını Açıkladı

- 30 Mart yerel seçimlerinde yönetime gelen BDP'li Silopi Belediyesi Eş Başkanları Emine Esmer ve Seyfettin Aydemir ile belediye meclis üyeleri, BDP Silopi İlçe Binası toplantı salonunda yaptığı basın toplantısı ile mal varlıklarını açıkladı.

ŞIRNAK - BDP'li belediye başkanları ve meclis üyeleri mal varlıklarını düzenlediklerini basın toplantısında açıkladı.

BDP Silopi İlçe Binası'nda yapılan açıklamada konuşan Silopi Belediyesi Eş Başkanı Emine Esmer, belediyenin Silopi'de yapacağımız her hizmeti şeffaf belediyecilik anlayışıyla, halkla birlikte gerçekleştireceklerini ifade etti.

Esmer, "Eril, bürokratik bir belediyecilikten uzak, kadının, gençliğin ve tüm STK'ların görüşünün içinde olacağı, halkçı ve katılımcı bir belediyecilik anlayışıyla bu dönemi hep birlikte sürdüreceğiz. Belediye eş başkanları ile belediye meclis üyelerimiz mal varlıklarını bildiren formları belediyemizin arşivinde mevcut olup, herkes istediği zaman şeffaf bir şekilde bakabilir. Hiç bir şeyim yok, ceketimle geldim, ceketimle gideceğim. Basının karşısında halkımıza bunu deklere ediyoruz" dedi.

Esmer, yerel yönetim anlayışının halka hesap verebilirlik ve kamuoyuna karşı hesap vermeyi esas alan bir belediyecilik anlayışıyla mal beyanlarını açıklama gereğini duyduklarını ifade etti.

Daha sonra kendi mal varlığını açıklayan Belediye Eş Başkanı Seyfettin Aydemir ise emekli maaşından bin 600 TL aldığını kaydederek, Adana'nın Ceyhan ilçesinde iki katlı bir ev, köyde 3 dönümlük arsa ve 1 dükkanın olduğunu beyan etti.

Yazık Silopiye
 // Hizil
hiç kuşkunuz olmasın bay başkan şimdiye kadar göstermiş olduğu fedakarlık,gayret ve bedellerden sonra kuşkusuz Habur gümrük kapısından gelir payı isteyecek....
17 Mayıs 2014 Cumartesi 23:00
Analiz etmek
 // Beri derya
Bir insan yüzünüze bakmadan konuşuyorsa onun hakkında düşünüp,araştırmak ve analiz etmek gerekir.insanların birbirinin yüzüne bakması güveni artırıyor.Esmer hanımın başı dik ve umutla bakıyor.bu çok önemli. Yere bakan başkan beni düşündürüyor doğrusu....
17 Mayıs 2014 Cumartesi 22:04
silopi
 // cudi
yaklaşık 2 aydır göreve başladınız bu sokakta hiç gezmiyormusunuz her yer çop her pislik içinde alt yapı desen yok çöpünü atacan çöp tenekesi yok bide pankart asıyorlar lütfen çevremızi temiz tutalım diye ya kısacsı yeşillik yok çöp toz ve heryer seyyar satıcı kaldırım yok sanat sokağı olmuş kahvehane bayanlar ordan yürüyemiyor bile siz başka ilçenin başkanlarımısınız yemin bdp ye oy verdim demeye utanıyorum sizden uzay mekiği kurmanızı isteyen yok alt yapı yeşillik düzenli bir şehir kaldırım ve en önemlisi şu temizlği bi yapın ayıptır ayıp.........
17 Mayıs 2014 Cumartesi 22:01