1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Okula gidemeyen öğrencilerin not ve devamsızlık durumu ne olacak?
Okula gidemeyen öğrencilerin not ve devamsızlık durumu ne olacak?

Okula gidemeyen öğrencilerin not ve devamsızlık durumu ne olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, Diyarbakır, Mardin, Hakkari ve Şırnak’ın bazı ilçelerinde sokağa çıkma yasakları nedeniyle ikinci dönem okula gidemeyen öğrencilerin devamsızlıklarının silinmesi kararı aldı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), sokağa çıkma yasakları nedeniyle eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde okula gidemeyen öğrencilerin devamsızlıklarının silinmesine karar verildiği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz imzasıyla illere gönderilen genelgeye göre, Diyarbakır Sur, Mardin Dargeçit, Derik ve Nusaybin ilçeleri, Hakkari Yüksekova ile Şırnak merkez, Cizre, İdil ve Silopi ilçelerinde 2015-2016 ders yılı ikinci döneminde, okul ve kurumların zaman zaman kapalı olması, öğrencilerinin okula devam edememesi nedeniyle e-okulda puanı olup devamsızlık süresini aşan öğrencilerin durumu devamlı öğrenciler gibi sayılacağı bildirildi.

İkinci dönem bazı derslerden puanı olmayan öğrencilerin başarı durumları, birinci dönem puanına göre değerlendirileceği açıklandı.

Bu dönemde, eğitim ve öğretime devam edilemeyen yerlerdeki okul ve kurumlardaki öğrencilerin yıl sonu başarı durumları da birinci dönem ders puanlarına göre belirlenecek.

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında işletmede beceri eğitimine yerleştirilmiş öğrencilerin, en az bir dönem işletmede beceri eğitimine devam edenlerin stajları yapmış sayılacak.

Mesleki açık öğretim lisesinde kayıtlı olup yüz yüze eğitime devam eden öğrenciler, birinci dönemde başarılı olduğu derslerden ikinci dönem devamsızlığına bakılmaksızın başarılı sayılacak ve kredileri verilecek.

Yaklaşık 3 ay sonra okulların açıldığı Yüksekova'da, sınıfların çoğu boş kalmıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.