1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mahkeme Kadıköy'deki AVM planını iptal etti
Mahkeme Kadıköy'deki AVM planını iptal etti

Mahkeme Kadıköy'deki AVM planını iptal etti

İstanbul Kadıköy'de yer alan Kuşdili Çayırı'nda, itirazlara rağmen AVM ve katlı otopark yapılmak istenmesine ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından hazırlanan plan, İstanbul 2. İdare Mahkemesi kararı ile iptal edildi.

A+A-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 2013 yılında hazırlanan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca da onaylanan Kadıköy'de bulunan Kuşdili Çayırı'nda AVM ve katlı otopark yapılmasına ilişkin plan, mahkeme tarafından iptal edildi. Kadıköy Belediyesi, itiraz ettiği planın iptali için İstanbul 2. İdare Mahkemesi'nde dava açmıştı.

Başvuruyu inceleyen mahkeme, 'planda kamu yararının olmadığını, Kadıköy'ün trafik yükünü ve yapı yoğunluğunu artıracağını' belirterek, alanın çayır olarak düzenlenmesi gerektiğine karar vererek, planı iptal etti.

Kadıköy Kent Dayanışması'nın basına gönderdiği açıklamada, Kuşdili Çayırı için uzun süredir mücadele edildiği ve sonunda iyi bir haber geldiği belirtilerek, "Kadıköy'ün ne bir otoparka ne de AVM'ye ihtiyacı vardır. Bu kentin ve kentlinin en büyük ihtiyacı nefes almaktır. Bizler Kurbağalıdere'nin temiz akması ve betonlaşan Kuşdili'ni tekrar çayır yapmak için mücadelemizi daha fazla büyüteceğiz" denildi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.