Kayseri'de Kürt öğrencilere ırkçı saldırı

Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde Kürt öğrencilere saldıran kalabalık ırkçı grup, 6 Kürt öğrenciyi yaraladı.

YÜKSEKOVA HABER

KAYSERİ - Kayseri Üniversitesi'nde okuyan bir grup Kürt öğrenci, sabah saatlerinde bir grubun saldırısına uğradı.

Alınan bilgiye göre üniversitenin Mühendislik Fakültesi bahçesindeki kafeteryada oturan Kürt öğrencilere, bir grup, “Siz buraya oturamazsınız burası size göre değil” diyerek saldırdı.

Yaklaşık 50 kişi oldukları belirtilen bu grubun, eli sopalı, bıçak ve satırlı olduğu öğrenildi. Irkçı saldırı sonucu vücutlarına aldıkları darbeler sonucu 6 Kürt öğrenci yaralandı.

Daha önce de kendilerine yönelik benzer saldırılar olduğuna işaret eden öğrenciler, “Bizi buradan çıkarmak istiyorlar, okumamıza izin vermek istemiyorlar" dedi.

Öğrenciler kendilerine saldıran grubun polisler tarafından korunduğunu belirterek, üniversite içerinde bulunan sivil polislerın kendilerini sürekli takip ettiklerini ve rahatsız ettiklerini aktardı.

Öğrenciler kamuoyuna da duyarlılık çağrısında bulundu. 

Vurgulama...
 // Cemal
Bizim gençlerimiz gittikleri üniversitelerde "kökenlerini açığa çıkarma ve vurgulama yoluyla" aslında demokratik haklarını kullandıklarını ve bunun engellendiği iddiasındalar,50-100 kürt öğrencinin birleşerekkimliklerini öne çıkararak propaganda ve kürtlüklerini vurgulama isteği sonucu diğer kürt olmayanların tepkisi sonucu olaylar gelişiyor.Öğrencilerin siyasi faaliyetlerinden önce okullarını okuyup bitirme çabası içinde olmaları,en doğru davranış biçimi olmalı,şimdi beni yine faşistlikle itham edecekler...ben doğru olanı yazayım da....
21 Mayıs 2014 Çarşamba 08:05
suskunluk
 // serdar fırat ataş
mıletvekılerımız ne işe yarar neden çıkıp mecliste komısyonda özelıkle bu tür olayların üzerınde durmuyorr çıkın açık açık söyleyın kürt örencılere artık saldırılar dursun durmazsa doğuda tek bır türk bırakmıyacaz halkımızı tutamıyoruz deyın gıtsın...
20 Mayıs 2014 Salı 23:51
Bekle
 // azad azad
Tunuslu şair Ebu’l-Kasım Eş-Şabbi der ya: “Ey zalim Tiran/ karanlığın aşığı/ hayatın düşmanı/ Alay ettin zayıfların yaralarıyla/ avucunun içi olmuş sırılsıklam, onların kanıyla/ tarif ederken büyüsünü varoluşun/ ekmişsen tarlalara tohumlarını ızdırabın/ bekle gör-kanma bu nevbahara/ göğün berraklığına ve ya fecrin nuruna/ zira ufukta yatmaktadır senin için karanlığın dehşeti/ göğün gürlemesi, rüzgarın hiddeti/ bil ki ateştir külün altında yatan (...)”
Çok yakında bu barbarlara ne yapılacağına tanık olacaksınız....
20 Mayıs 2014 Salı 21:05