IŞİD'e Türkiye'den Katılımın yoğun olduğu iller

IŞİD çetelerine Adıyaman, Bingöl, Mardin, Diyarbakır, Kırşehir, Konya, Ankara ve İstanbul illerinden yoğun bir katılım oluyor.

Irak’ın Musul kentini önceki gün ele geçiren, 31 Türk şoförü rehin alan radikal IŞİD, dün Türkiye Başkonsolosluğu’nu bastı.

Başkonsolos Öztürk Yılmaz ve iki çocuğun da aralarında bulunduğu 49 kişiyi rehin aldı.

"ESAD'IN KAPATAMADIĞI KAPILARI KAPATTILAR"

Konuyla ilgili Türkiye'nin atacağı adım merak edilirken, gazeteci Nevzat Çiçek, IŞİD hakkında çarpıcı bir değerlendirmede bulundu. 

Suriye ve Irak'ta terör estiren IŞİD'in Türkiye ayağıyla ilgili önemli bilgiler veren Çiçek, "Türkiye’den katılım yoğun. IŞİD’in konumlandığı yer Türkiye sınırı olarak karşımıza çıktı. Esad’ın kapatamadığı sınır kapılarını bunlar şiddetle kapatabildiler. Bir yandan PYD ile savaşırken diğer yandan Türkiyeli İslamcı Kürtleri kendi yanlarına çekmeye başladılar" dedi.

"TÜRKİYE'DEN DE KATILIM VAR"

IŞİD'e Türkiye'den de yoğun bir katılım olduğuna dikkat çeken Çiçek, şöyle devam etti: "IŞİD’in en büyük insan gücünü Irak’taki yapı ve yurtdışından (ABD, Avrupa, Çeçenistan, Orta Asya) gelen savaşçılar oluşturdu. Türkiye’den Kürtler ve Suriyeliler ağırlıkta. Türkiye’den Adıyaman, Bingöl, Mardin, Diyarbakır, Kırşehir, Konya, Ankara ve İstanbul’dan katılım ciddi anlamda yoğun."

Politika
 // Torri
Özellikle Kürd illerinden İŞİD ve benzeri örgütlere katılımın olduğu iller Türkiyenin (Çiller, Ağar, Güreş ve Birazda Aksu Konsepti) 90 lardaki konsepitinin sonucudur. Bu liderlerin o günkü konuşmalarını, demeçlerini okuyun her şey tüm çıplaklığı ile ortaya dökülecektir. Mesala AKSU'NUN: Elinde tespih olan insan sayısını artırdığımız oranda ...mücadelede başarılı oluruz lafı hala zihinlerde. Bunlar ermeni, sünnetsiz, kominist, kafir gibi söylemler ve örtülü milyonlarca para harcamalar işi bu noktaya getirdi. Kısacası 90 lardaki söylemler, İŞİD gibi örgütlerin hali hazırda Kürdlere yakıştırdıkları sıfatlar ile bire bir örtüşüyor. Gerisi hikaye......
12 Haziran 2014 Perşembe 22:35
yaaaaaaaa
 // uğur
ya bunlar kimi kandırıyur suriyeyi karıştıran türkiye değilmiydi şimdi işidi musula sukan akp hükümeti değilmi yani mısır afganistan suriye ırak devletleri iç savaşa sürükleyen AKP HÜKÜMETİDİR şimdi basit bir politikayla kendi vatandaşını musuldan getirtti ve sınırdan işid militanlarını suktu...
12 Haziran 2014 Perşembe 16:55
silahlı erkeklik
 // murat akman
Mardin ve diyarbakır dan katılanların çoğu arap kürtler az giden kürtler de bu hizbullahçılar o da toplasan 5 elin parmağını geçmez...
12 Haziran 2014 Perşembe 16:28