Beyaz’dan Ayşe öğretmenin ‘Çocuklar ölüyor’ sözleri için özür

Sunucu Beyazıt Öztürk, programına katılarak barış çağrısı yapan ve ölümleri durdurma çağrısı yapan Ayşe öğretmen için özür diledi.

Beyaz Show’un sunucusu Beyazıt Öztürk cuma gecesi programını arayarak Diyarbakır’da yaşananlara ilişkin açıklamalar yapan,“Çocuklar ölüyor, sessiz kalmayın” diyen Ayşe öğretmenin söylediklerine ilişkin özür diledi.

Kanal D Ana Haber Bülteni’nde katılarak, “Konukların soracağı sorular bellidir bizde. O keyifle telefona gittim ancak, ‘Çocuklar ölüyor burada’ diye bir tepkiyle karşılaşınca beynim durdu” diyen Beyazıt Öztürk, şu ifadeleri kullandı:

“Kendi iç sesimi dinlemekten konuşulanı dinleyemedim. Aklımda şu kaldı, ‘Burada bir şeyler oluyor, siz eğleniyorsunuz.’ Ben hep aynı şeyleri söyledim, ‘Daha dikkatli olacağız’ dedim. Bir niyetin olduğunu anlayamadım.

Öğretmenim deyince de inandım ama öyle olmadığı ortaya çıktı. Ben bir polis çocuğuyum, benim babam her gün evden çıkarken biz dönecek mi diye yolcu ettiğimiz için.

Benim geçmişime bakıldığında, tutarlılık gözüküyor. Şehitler olduğunda programı yarıda kestik, terör örgütünün orada verdiği zararlardan haberimiz var. Güvenlik güçlerinin ne kadar zor şartlarda mücadele ettiğini hepimiz biliyoruz. Bunlara gerçeken çok üzüldüm, şanssızlık oldu. İstemeden kırdığımız birileri varsa özür dileriz. Bazı açıklamalar da yapılıyor, lütfen beni kimse politikaya malzeme etmesin. Ben insanların yüzü gülsün diye uğraştım. Malzeme olmak istemiyorum bu konuyla ilgili. İşime çok seviyorum, işime de devam edeceğim Kanal D’de.

Ben de olsam tepki verirdim böyle bir durumda. Benim tarafımdan dinlenmediği için. Canlı yayın zor bir şey. Başıma gelmeyecek bir şey değil; işte geldi. Konukların seyircilerin önünde olması, arkadaşların, herkes izliyor. Kendi iç sesimden duyamadım, ne olduğunu da almadım. Terör örgütünü alkışlatıyor dediler. Aklımızdan geçmeyecek bir şey bu. Bunu yapmam. Ondan dolayı söyleyeceklerim bu kadar, gerçekten de istemeden yaptığım bir şeyler olmuşsa -ki olmuş- özür diliyorum.

Herkesten farklı, fazla söyleyeceğim bir şey yok. Türk halkı ne düşünüyorsa ben de onu düşünüyorum. Silahların bırakılmasını ve bu işlerin çözülmesini diliyoruz. Allah oradaki bütün güvenlik güçlerine kolaylık versin. Tekrar söylüyorum, devletimizin ve milletimizin yanındayız.”

Öte yandan programa telefonla katılan Ayşe Öğretmen hakkında 'örgüt propagandası' suçlaması ile soruşturma açıldıı belirtildi.

erkeğe bak
 // ferdişensoy
bende bu öztürk'ü erkek sanmıştım dün alkışlattı öğretmeni sırf diyarbakır da doğuda çocuklar öldürülüyor dediği için bugün ise utanmadan geri adım atıyor ve özür diliyor. ne biçim erkeksin dangalak...
11 Ocak 2016 Pazartesi 14:22