Atlantic: Obama Erdoğan’ı ‘beceriksiz’ ve ‘otoriter’ görüyor

ABD’nin önde gelen dış politika dergilerinden Atlantic, ABD Başkanı Barack Obama’nın, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında ağır sözler kullandığını yazdı.

The Atlantic dergisinin dış politika yazarı Jeffrey Goldberg, ABD Başkanı Obama ile yaptığı mülakatı “Obama doktrini” başlığıyla yazıya döktü.

Obama, röportajda en çok canını sıkan liderlerden birinin İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, ötekinin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

Röportajda, Goldberg ABD Başkanı Barack Obama’nın, Cumhurbaşkanı önceleri ılımlı bir Müslüman ve Doğu ile Batı arasındaki uçuruma köprü olabilecek bir kişi olarak, şimdi ise ‘beceriksiz’ ve ‘otoriter’ olarak gördüğünü yazdı.

Röportaja göre, Obama Erdoğan’ın, güçlü ordusunu Suriye’ye istikrar getirmek için kullanmaktan kaçındığını söyledi.

OBAMA Erdogan icin
 // aksak
Obamanin eedogan hakkinda yaptigi aciklamada, eedogana cok öfkeli olduğu anlasiliyor, obamanin erdogana öfkeli olmasada kime öfkeli olsun, ERDOGAn in senelerden beri ISIDterör örgutunu utbilnkng, ekonomik, silah, egitim, lojistik, tum destekleri verdigini ve isid kendi halki dedigi kurtleri katl etemekte kullanildigini, ayni zamanda katliam yapildigini, öldurul2n kurt kardeslerin cesetlerini, canice sergilemek, ayrica bunun bir barbarlik seviyesinde yapildiginida biliyor, erdogana kizmasada kime kizsin, ayrica eedogankn senelerdir, ohun oynadigini, kendisinin tanidigi gibi degilde, fenda mentelist oldugunu obama su yakinlarda ögrenmis oldu, esas gercegi ögrenen obama ondan dolayi erdogana kizmis olacaklar,...
11 Mart 2016 Cuma 20:33